Skoda, SUV işini sevdi

Karoq dört yıl sonra yenilendi…

Otomobiller giderek daha kısa sürelerde değişim geçirmeye başladılar. Müşterilerinin önüne yenilenen yüzleri ve teknolojileri ile çıkmayan modeller piyasada daha az fark edilir oluyorlar. Ama bu durum Çek üretici Skoda için geçerli değil.

2022 yılının ikinci çeyreğinde ülkemiz tüketicisi ile buluşacak olan yeni Karoq, bakın yenilenmiş değil, “yeni” Karoq müşterilerin taleplerine daha fazla cevap veriyor olacak. Çünkü hem iç hem dış dokunuşları fark yaratmaya, fark edilmeye adanmış.

Skoda’nın önem verdiği noktalardan biri modelin aerodinamik performansını artırmak olmuş, ki bu da yeni çizgilere sahip olmak demek. Daha geniş altıgen ön panjur, inceltilmiş ön ve arka far grubu, aerodinamik yapısı iyileştirilmiş alaşım jantlar, yeni ön hava girişleri ile yeni arka spolier yenilikler arasında yer alıyor.

Karoq’da ön sürücü koltuğu gibi artık ön yolcu koltuğu da elektrikli olarak ayarlanabiliyor.

Medya Merkezi: Olmazsa olmazlardan artık. 10.25 inç büyüklüğündeki Sanal Kokpit ile tercih edilen Skoda Karoq’da merkezi dokunmatik ekran yolcuların otomobilde sunulan tüm opsiyon sistemlerine söz geçirmelerine olanak tanıyor.

VW grubundan tanıdık, aktif silindir teknolojili yeni Skoda Karoq 1.5 TSI motor ve DSG otomatik şanzımanıla birlikte 2022 yılının ikinci çeyreğinde yollarda olacak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: