Nissan e.dams Formula E Takımı sezon öncesi testlerini Valencia’da tamamladı

Ricardo Tormo Pisti, Valencia’da sezon öncesi testleri 3 gün süren Nissan e-dams Formula E takımı yeni sürücüsü Maximilian Guenther ve tecrübeli sürücü Sebastian Buemi ile ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na verimli bir hazırlık süreci geçirdi.

Toplamda 350 tur atan sürücüler takımın şampiyonadaki dördüncü yılına 22 numaralı Nissan Ariya ve 23 numaralı Nissan Leaf araçları ile gerekli verileri elde ederek giriyorlar. Beş test seansını geride bırakan ekip farklı senaryolar ve olasılıklar üzerinde çalıştı. Şimdiyse 28 – 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Diriyah’ta başlayacak olan FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın sekizinci sezonunu bekliyorlar.

The Nissan e.dams Formula E race car has a dramatic black and red design inspired by the Japanese kimono. The #23 Nissan Ariya Formula E car is being driven by Sebastien Buemi, and the #22 Nissan LEAF Formula E car is being driven by Maximilian Guenther.

Geleneksel Japon Kimono temalı araçlar ilk kez geçen hafta görücüye çıkmıştı. Kırmızı ağırlıklı tasarımı ile Nissan e.dams Formula E takımı kendilerine misyon edindikleri elektrikli araçların gücünü ve heyecanını yansıtma görevini üstleniyorlar.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d