Peugeot 9’da 5 yaptı!

Peugeot yeni 308 ile Avrupa’da Yılın Otomobili Yarışmasında yine finalist.

Son dokuz yıldır tam beş kez finalist olmayı başaran Fransız üretici Peugeot 308 model ile ipi göğüslemeyi hedefliyor. COTY yani Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülleri 23 farklı ülkeden gelen 61 jüri üyesi tarafından belirleniyor.

Bu yarışmada kategori, alt bölüm veya sınıf ayrımı yapılmıyor. Kısaca tek bir marka kazanmış olacak. 23 Avrupa ülkesinden katılım sağlayan jüri üye sayısı 61. İlk olarak 39 otomobil arasında oylama yapılıyor ve 7 finalist belirleniyor. 2022 yılının kazananı 28 Şubat’ta Cenevre’de belli olacak.

İlgili link: https://www.caroftheyear.org/

Şimdiden 24.000 adetlik sipariş alındı

C segmentinde yer alan yeni PEUGEOT 308, hatchback ve station wagon versiyonlarıyla aileyi yeniledi. Ekim ayının sonuna kadar Avrupa genelinde 24.000’in üzerinde sipariş alındı. Bu siparişlerin %22’si ise yepyeni şarj edilebilir hibrit versiyondan oluştu.  Baştan aşağı yenilenen modelin etkileyici tasarımı ilk görüşte otomobil severleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Bunun yanı sıra yeni PEUGEOT 308, geniş iç mekân tasarımıyla da arka koltuk kullanıcılarına daha fazla alan sunuyor. Yeni PEUGEOT 308, önde dikey imza şeklindeki LED aydınlatmaları ve arkada üç pençeli stop tasarımı ile PEUGEOT’nun DNA’sını en iyi şekilde yansıtıyor. En güncel i-Cockpit® (kompakt direksiyon simidi, yükseltilmiş gösterge ekranı ve yapılandırılabilir düğmelere sahip merkezi dokunmatik ekran) ve sürüş destek sistemleriyle ileri teknolojinin gelmiş olduğu en son noktayı temsil eden model, benzinli ve dizel motorlarıyla en yüksek verimliliği sunarken, 180 ve 225 hp’lik seçeneklerle tercih edilebilen şarj edilebilir hibrit versiyonuyla da göz dolduruyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d