VW Taigo; her şey IQ.

Volkswagen otomobil kullanma maliyetlerini düşürmek için çalışıyor.

Küçük bir otomobil düşünün. Markası Volkswagen olsun. Polo yada T-Cross olmasın ama SUV görünümlü, coupe çizgileriyle tasarlanmış. Aynı zamanda çok akıllı uygulamalarla yolculuğu konfora dönüştürerek yıllık maliyetlerinizi de abartmamayı hedefliyor.

1.0 TSI motora sahip 95 ps. gücündeki, 5 vitesli VW Taigo’nun Almanya fiyatı 19350 Euro. Elbette giriş seviyesinden bahsediyoruz. Otomobil bir çok seçenek sunarken elbette fiyata opsiyonlar eklenecek.

Taigo görselliğe önem veriyor. LED matrix farlara sürekli LED ışıklar eşlik ediyor. Aracın arkasında sürekli yanan led ışık şeridi bulunuyor. Aynı zamanda radyatör ızgarasında da ışık şeridi kullanılmış. Bu sistem IQ.Light olarak anılıyor. Aracın diğer akıllı yönetim sistemi ise IQ.Drive olarak anılıyor. Bu sistem kısmen otomatik sürüş sergilenmesine ve sürücüye yardımcı olmayı amaçlıyor.

Taigo üç farklı motor ile satılacak. 1.0 litre 95 ps gücünde giriş seviyesi güç ünitesini, yine 1.0 litrelik 110 ps gücünde bir motor seçeneği takip ediyor. Serinin en güçlü seçeneği ise 1.5 litre 150 ps gücünde. 95 ps gücünde olan model, manuel 5 vitesli. Tüm modeller önden çeker.

TAigo 4 farklı donanım listesiyle karşımızda olacak: Taigo, Life, Style ve R-Line. Giriş seviyesi Taigo opsiyon listeli versiyonda donanım gayet yeterli. Bu araç 1.0 litre 95 ps manuel vites olmasına rağmen; çok işlevli direksiyon simidi,klima, otonom acil durum frenleme ön yardımı, şerit asistanı, LED farlarla birlikte geliyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d