Nissan Z GT 500 Hazır!

Nissan Motor Co., Ltd. ve Nissan Motorsports International Co., Ltd. bugün Fuji International Speedway’de yeni tasarlanmış Nissan Z GT500 yarış arabasını tanıttı.

Nissan her zaman inovasyon yoluyla müşterilere heyecan vermeye çalışmıştır. 1970’lerin başında, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni başlayan bir motor yarışı olarak Nissan, S30 240Z ile SCCA C Üretim Serisinde doğrudan zaferler elde etti. 1990’larda Nissan, Z32 300ZX ile IMSA Serisinde birden fazla galibiyet elde etti ve 2000’lerde Z33 ile JGTC/Super GT serisine katılımı sonuçta bir seri şampiyonasına yol açtı.

Nissan COO’su Ashwani Gupta şunları söyledi: “Nissan Z GT500, Nissan’ın zorlukların üstesinden gelme ve hayata heyecan getirme ruhunu simgeliyor. Yarış çabalarımız sayesinde otomobillerimizi yenilemeye devam ediyoruz ve yıllar boyunca birçok kez gösterdiğimiz aynı cesaretle kazanmak için yarışıyoruz.”

NISMO Başkanı ve CEO’su Takao Katagiri, “2022 Super GT serisine tamamen yeni Nissan Z GT500 otomobilimiz ve motor sporlarına olan büyük tutkumuzla giriyoruz. Taraftarlarımızın Nissan ve NISMO motor sporları takımlarını tutkuyla desteklemeye devam edeceğini umuyoruz.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: