Jeep Wrangler 4xe Şarj Edilebilir Hibrit

En verimli, en çevreci ve en teknolojik Wrangler Serisi

Jeep Wrangler 4xe için Avrupa’da sipariş almaya başlıyor.

Wrangler’in bu modelinde üretici, bağlanabilirlik özelliğini öne çıkarmayı hedeflemiş. Uconnect 8.4 NAV sisteminde My Uconnect uygulaması dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde bakım, şarj istasyonu konumu, hırsızlık ve kullanım durumu gibi önemli bilgilere kolayca ulaşabiliyor. My Car uygulaması sayesinde kullanıcılar aracın şarj durumu, lastik basıncı, kilometre ve servis raporlarını görebilirken; My Remote uygulamasıyla ise aracı kitleyebilir, açabilir, hıza ve konuma göre sürüş uyarıları ayarlayabilir ve şarj istasyon konumlarına ulaşabilirler.

7,4 kWh gücündeki şarj noktalarında araç üç saatten az bir sürede yüzde yüz doluluğa ulaşabiliyor. 2.0 litelik l-4 motor ve elektrikli güç ünitesi sayesinde Wrangler 4xe 380 hp bileşik motor gücü, 637 Nm tork değeri üretiyor. Aracın 0’dan 100 km/s hızlanması ise 6.4 saniye sürüyor. 8 kademeli otomatik vitese ve dört tekerlekten çekiş sistemi entegre edilmiş.

Jeep pazarlama planlarını satılacak modellerinin 2025 yılına kadar yüzde 70’inin elektrikli olması üzerine kurmuş durumda.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: