Skoda Fabia: Küçük Olabilir Ama Güvenli

Euro NCAP tarafından yapılan testler sonucunda dördüncü nesil yeni Skoda Fabia alınabilecek puanların yüzde 78’ini topladı.

2020 yılında uygulamaya konan yeni ve daha katı kriterlere göre Skoda Fabia başarılı bir otomobil. Markanın giriş seviyesi modeli olmasına rağmen güvenlik testlerinde aldığı olumlu puanlarla yerini sağlamlaştıran Skoda Fabia geçmişten gelen başarısına 2021’de de devam etmiş oldu. Skoda’nın ürettiği her model için ön planda tuttuğu kaza güvenliği konusu, müşterilerine verdiği değerin bir kanıtı durumunda.

Skoda Fabia, yetişkin güvenliği için yüzde 85 ve çocuk güvenliğinde ise yüzde 81 oranında puan aldı. Donanım durumuna göre değişmekle birlikte modelde 9 adet hava yastığı sunuluyor. Arka yan hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı ise ilk kez listeye eklenmiş durumda. Araçta Adaptif Hız Kontrolü, Trafik İşaretlerini Tanıma, Şerit Asistanı bulunmakta. Ayrıca çocuk koltuklarının yüksek verimlilikte koruma sağlaması için ISOFIX ve Top Tether sistemleri de mevcut.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: