Çevre meselesinde Nissan’ın Liderliği Onaylandı.

Nissan Motor Co., Ltd., küresel bir çevre STK’sı olan CDP tarafından kurumsal sürdürülebilirlikteki liderliğiyle tanındı. Nissan’ın iklim değişikliğiyle mücadele ve su güvenliğini koruma çabaları, Nissan’ı 2019 mali yılından bu yana ikinci kez CDP’nin prestijli A Listesi’nde yer aldı.

CDP’nin yıllık çevresel açıklama ve puanlama süreci, kurumsal çevresel şeffaflık için küresel altın standart olarak kabul edilmektedir. Kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşu, Nissan’ı şu konularda övdü:

  1. Küresel-Çevre Yönetim Komitesi ve bölgesel komitelerin, potansiyel riskleri ele almaya yönelik eylemler de dahil olmak üzere, iklim değişikliği ve su güvenliği sorunlarının kapsamlı yönetimi
  2. İklim değişikliği endeksine dayanan yönetici tazminat sistemi
  3. Operasyonlar ve Nissan ürünlerinin yaşam döngüsü için belirlenen 2050 karbon nötr hedefi
  4. Dünyanın ilk EV üretim ekosistemi olan EV36Zero elektrikli araç merkezi
  5. Bilime Dayalı Hedef girişimi ile uyumlu NiCO2 2030 azaltma hedefi
  6. Dünya çapındaki üretim tesislerinde su riski değerlendirmesi
  7. Düzenlemelerden daha katı olan drenaj suyu yönetimi standartları ve güvenli su kalitesi kontrolü
  8. Üretim tesislerinde su ortamının korunmasını sağlamayı amaçlayan yerel topluluk işbirliği

İklim değişikliği ve su kıtlığı, Nissan’ın orta vadeli çevre planı olan Nissan Yeşil Programı’nın dört ana odak alanı arasında yer alıyor. Nissan, tüm değer zinciri boyunca çevresel riskleri ve fırsatları yönetmeye kendini adamıştır ve buna odaklanmıştır.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d