AUTO BILD Sportscars Eşittir Alfa Romeo Giulia GTAm

Toplam 109 araç arasından AUTOBILD okuyucularının oylarıyla ilk sırada yer alan Alfa Romeo Giulia GTAm, İtalyan üreticinin şimdiye kadar ürettiği en güçlü otomobil olma özelliğini taşıyor.

İthal otomobil kategorisinde sedan ve station wagon modelleriyle okuyucu oylarını toplayan İtalyanlar, geçen yıl aynı oylamada da Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile ipi göğüslemişlerdi. Alfa Romeo’nun iki yıl üst üste ilk sırada yer alıyor olması, otomobil severlerin markaya gösterdiği saygıya işaret olarak yorumlanıyor.

Gran Turismo Alleggerita, yani hafifletilmiş grand tourer versiyonundan sadece 500 adet üretildi. Giulia Quadrifoglio versiyonuna nazaran 100 kg. daha hafif olan GTA 540 hp.lik 2.9 litrelik V6 motoruyla can buluyor. Litre başına 187 hp. üreten güç ünitesi çift turbo beslemeli.

Aerodinamik hatları Sauber F1 mühendisliğinin teknik tecrübesiyle oluşturulan Alfa Romeo Giulia sıradışı bir performansa imza atıyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: