TOYOTA GAZOO Racing Dünya Kupası Şampiyonluğuna yaklaşıyor

FIA’nın 2021 Kros Dünya Kupası’nın son turu olan Hail International Rally’nin açılış etabı, TOYOTA GAZOO Racing’den Nasser Al-Attiyah ve Mathieu Baumel için mükemmel bir etap olduğunu kanıtladı. Suudi Arabistan finalinde bir etap galibiyetini daha garantileyen ikili, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı yerden devam etti.

Kasım ayında beş etaptan dördünü kazandıkları Abu Dabi Çöl Mücadelesi’nde kapsamlı bir zafer elde ettikten sonra, Katarlı sürücü ve Fransız denizci, en yakın rakiplerinin 28 puan önünde 92.5 puanla şampiyona liderlik tablosunun tepesinde oturan Hail’e yöneldi. Dünya Kupası tacını ele geçirmek için minimum puana ihtiyaç duyarken, ikili Suudi Arabistan Krallığı’ndaki ilk günü domine ettikleri için temkinli ancak rekabetçiydiler.

Uluslararası Hail Rallisi’nin 1. Etabı, 258km’lik zamanlanmış bir mesafeye sahipti ve TOYOTA GAZOO Racing takımı yol boyunca bazı küçük teknik sorunlar yaşarken, rakiplerin geçen yıl yaşadıklarından oldukça farklı olduğu tespit edilen bir rotada kolayca düzeltildi. , sıkıştırılmış kum ile günün sırası. Navigasyon birçokları için zor oldu, ancak Mathieu’nun becerileri, Nasser’a arazide ustaca rehberlik ederken öne çıktı.

TOYOTA GAZOO Racing ikilisi, V8 motorlu Toyota Hilux’larını 3 saat 20 dakika 01 saniyelik bir sürede bitişe yönlendirdi ve en yakın rakipleri Denis Krotov ve Konstantin Zhiltsov’dan altı dakikadan fazla geride kaldı. Şampiyonada ikinci sırada yer alan Lucio Alvarez ve Armand Monleon, etabı 22 dakikadan fazla bir farkla yedinci sırada tamamladı.

Yarış Sonucu:

  1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel Toyota Hilux (TGR) 3sa 20dk 01sn
  2. Denis Krotov/Konstantin Zhiltsov MINI +6dk 05sn
  3. Jakub Przygonski/Timo Gottschalk MINI +10dk 02sn
  4. Vlaadminir Vasilyev/Oleg Uperenko BMW +10dk 14sn
  5. Sebastien Halpern/Bernardo Graue MINI +11dk 34sn

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: