Bentley’in Yeni Mühendislik Test Merkezi Açıldı

İngiliz Araç Sertifikasyon Ajansı’nın onay vermesiyle birlikte açılan mühendislik merkezi otomobil üretiminde standartları belirleyecek bir baş yapıt.

Bu test merkeziyle birlikte Bentley başka bir kurumun yardımına ihtiyaç duymadan kendi karbon, yakıt ekonomisi ve elektrikli motorların menzil testlerini yapabilme kabiliyetine ulaşmış oluyor.

Merkez için alınan onayla birlikte aynı zamanda “Beyond100” stratejisi kapsamında, Bentley’in sürdürülebilirliğe sahip lüks otomobil üreticisi olduğu da ispatlanıyor. Yakıt tüketim ve yakıt ekonomisi testleri daha da derinlemesine bu tesiste yapılıyor olacak.

Planlanan sürede bitirilen tesis, 2022 yılında devreye girecek olan global emisyon kısıtlamalarını da karşılıyor. Gelecekte üretimi beklenen elektrikli araçlarla birlikte, hibrit ve içten yanmalı motorların menzil değerleriyle tüketimleri de gerçek yol koşulları simule edilerek ölçülüyor. Bu testler -20 derece ile +50 derece arasında yapılabiliyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: