Team Fordzilla’s P1: Ford’un Prototip Sanal Aracı

Ford ve HP Ortak Geliştirdikleri Sanal Yarış Aracı Protitipini Sergilemeye Devam Ediyor.

Gamescom 2021’de tanıtılan Fordzilla P1 şimdi de, Madrid’de Gamergy21 etkinliğinde sergileniyor. Similatör araç 10×4 metrelik bir dev ekran, direksiyon, pedallar ve bir çok 4K video kameradan oluşuyor. Sistemin elektronik üssü olarak da HP Z4 iş istasyonu görev yapmakta. Oyuncular görüntüleri HP Reverb G2 gözlükleri ile takip ediyorlar.

Gamergy e-spor etkinliği ve oyun festivali, 17-19 Aralık tarihleri ​​arasında İspanya’nın Madrid kentindeki IFEMA fuar alanında gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler, Team Fordzilla sürücüleri ile tanışma ve Ford ve HP oyun deneyiminin keyfini çıkarma fırsatına sahip olacaklar.

Ford’un etkinlikteki faaliyetlerini takip etmek için twitch.tv/teamfordzilla ve Twitter.com/teamfordzilla adreslerini takipte kalın.

Proje P1

Gamescom 2020’de, Team Fordzilla’nın oyun topluluğu ve bir otomobil üreticisinin tasarımcıları arasındaki işbirliğiyle tasarlanan ilk sanal yarış arabası olan P1 tanıtıldı. Ekip, üç ay sonra aracın tam ölçekli bir prototipini ortaya çıkardı. P1 projesinin ardından Team Fordzilla yine sanal bir araç olan SuperVan’ı yaratmak için kolları sıvadı. 1971 yılında ilki üretilmiş olan Ford Transit yakında gerçek hayatta ve sanal dünyada birlikte yol alıyor olacak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d