Volkswagen Caddy, Euro NCAP’ten Beş Yıldızla Çıktı

Volkswagen Ticari Araç’ın en beğenilen modellerinden ve markanın MQB platformunda ürettiği ilk ticari aracı olan beşinci nesil Caddy, Euro NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirildi.

Volkswagen Ticari Araç markasının en önemli modellerinden biri olan Caddy’nin yeni nesli, yapılan bir dizi güncelleme ve yeniliklerle daha zorlaştırılan ve kapsamlı hale getirilen Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alarak, en yüksek puan alan araç grubunda yer almayı başardı.

Euro NCAP testlerinde 5 yıldız, modellerin çarpışma korumasına yönelik genel performanslarının çok iyi ve çarpışmadan kaçınma sistemlerinin de başarılı olduğu anlamına geliyor.

Yeni Caddy, Euro NCAP’in zorlu güvenlik testlerinde dikkate değer bir performans göstererek segmentindeki diğer MPV’lerle karşılaştırıldığında, standardı çok daha yükseğe taşıdı. Yeni Caddy, böylece çok daha güvenli hale geldiğini ortaya koymanın yanı sıra çeşitli çarpışma senaryolarında başarılı performans gösteren ve en yüksek puanı alan binek otomobiller grubundaki modellere eşit bir güvenlik sunduğunu da kanıtlamış oldu.

Ayrıntılı Euro NCAP test raporuna göre Yeni Caddy, yapılan değerlendirmelerde ‘Yetişkin Yolcu Koruması’ndan 84 ve ‘Çocuk Yolcu Güvenliği’nde 82 puan alma başarısını gösterdi. Araçta bulunan güvenlik sistemleri alanında yapılan değerlendirmede de, Yeni Caddy yine yüksek puanlar alarak 5 yıldız derecesiyle ödüllendirildi.

İlgili EuroNCAP linki: https://www.euroncap.com/en/results/vw/caddy/44208

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: