Volkswagen We Charge

Volkswagen, We Charge Olarak Adlandırdığı Projesiyle ID Modellerinde Daha Yüksek Müşteri Memnuniyeti Hedefliyor.

Volkswagen ID modelleri uygun bir şarj istasyonu ile evinizden ya da iş yerinizden şarj edilebiliyor. We Charge kimliği sayesinde kullanıcılar cep telefonu uygulamasıyla seçenekler arasından istedikleri şekilde araçlarını yola hazır hale getirebiliyorlar.

Markanın bir sonraki adımda hedefi iki yönlü ve akıllı şarj. Evde Enerji Yönetimi olarak adlandırdıkları program sayesinde, sistem aracı hangi elektrik kaynağı ile şarj edebileceğini belirleyebiliyor. Rüzgar tribünlerinden ya da güneş enerji istasyonlarından gelen enerji evdeki akıllı şarj istasyonlarını kademeli olarak besliyor. Buna ek olarak elektrikli araç bu sistemle birlikte gerektiğinde eve de elektrik aktarabilecek. Tüm bunların amacı şehir şebekelerinde dengeyi sağlayabilmek.

Yeni bir yazılımla araçlar 77 kWh kapasiteden 130 kWh seviyelerine çıkacak. Yazılım pilin kullanım ömrünü uzatmak için yüzde 80 kapasiteyi aşmamayı sağlayacak. Pilin yüzde 5’ten yüzde 80’e şarj süresinin ise 9 dakikada yapılabilmesine imkan sağlayacak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: