Shelby Mustang GT500KR

KR eşittir King of the Road. Shelby 900 beygirlik Mustang GT500KR ile yolların kralı olduğunu hatırlatıyor.

2022 yılında 60. yaşını kutlayacak olan Shelby yollara gerçek bir kraş çıkartıyor: Mustang GT500KR. Bu Amerikan Muscle otomobili tam bir rüye ve güzel bir yaş günü hediyesi. Süper beslemeli V8 motor 93 oktan benzine göre ayarlanmış. 900 beygir gücünde. 5,2 litre hacminde. Bu motoru çalışır tutabilmek için yeni soğuk hava girişi, yeni bir ısı eşanjörü, yeni bir ara soğutucu eklenmiş durumda. Amortisör sistemi ise önde ve arkada ayarlanabilir tipte süspansiyonlarla birlikte.

Ford Mustang Shelby GT500KR

Araçları hafif tutabilmek için 1960’lı yıllarda fiberglas kullanan marka artık bu meseleyi karbon fiber ile aşıyor. Bu sayede motor kaputunda kayda değer ağırlık tasarrufu sağlanmış. (14 kg. kadar) Aracın kaportasında bu seriye özel amblemler kullanılacak. Ayrıca gösterge paneli üzerinde yine bu araca özel bir plaket yer alıyor olacak. 2022’nin ilk çeyreğinde başlanacak olan KR üretimi sınırlı sayıda planlanıyor. Bu sayı 225 adet.

Ford Mustang Shelby GT500KR

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: