2022 Mazda MX5, İyi Geliyor.

Mazda’nın efsanevi 2 kişilik roadster modeli MX5, 2022’de de adından söz ettirecek.

Mazda MX 5’e yatırım yapmaya devam ediyor. 2022 modelde Kinetik Duruş Kontrol olarak adlandırabileceğimiz KPC sistemi araca entegre edilmiş olacak. Arkadan çeker bir otomobil olan MX 5 her ne kadar dengeli bir otomobil olsa da fazladan uygulanacak olan bir elektronik sistem hiç de fena olmazdı. KPC sistemi araç viraj içinde yol alırken arka tekerler arasında oluşan hız farkını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Viraj içinde kalan tekere hafif bir fren uygulayan sistem çok bağlantılı süspansiyon sistemiyle birlikte otomobilin daha kararlı bir yol tutuş sergilemesine yardımcı oluyor. Sert virajlarda ve stabil olmayan yüzeylerde dönüşlerin daha güvenli geçilmesi amaçlanmış. Bu sistem ister RF ister soft top olsun 2022 model tüm MX 5’ler de standart olacak.

Tasarımda ise yine her iki versiyonda da karşımıza pürüzsüz nappa deriden terracota renkli döşemeler çıkacak. Aracın dışına ise Metalik Kuvars Platin renk seçeneği eklenmiş.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: