Volkswagen Ses Kontrolüyle Golf’e Sınıf Atlatıyor.

Volkswagen, mevcut Golf’te bilgi-eğlence sistemini optimize ediyor. Ses kontrolü dört kata kadar daha hızlı yanıt vererek performansı birinci sınıf düzeye çıkarıyor.

Ses kontrol sisteminin bir kaç hafta içinde seri üretime dahil edilmesi bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar çok daha keyifli ve fonksiyonel bir bilgi-eğlence konforuna erişecekler. Örnek olarak navigasyon sistemine daha hızlı ulaşabilecekler. Listelere ulaşmak için seslenmek yeterli olacak.

“Merhaba Volkswagen” ifadesi ile aktive edilen özellik kullanılan duyarlı mikrofonlar sayesinde yolcunun mu yoksa sürücünün mü konuştuğunu seçebilecek hassasiyette olacak. Üşüdüğünüzü ya da bir Japon restoranı aradığınızı belirtmeniz yeterli. Geliştirilmiş ses kontrolü, esas olarak müşterinin eğlence, navigasyon, telefon ve klima kontrolünü çalıştırmasını sağlayacak.

Araç içi bilgi-eğlence sisteminin iyileştirildiği bir diğer alan ise dokunmatik ekran. Kullanıcının parmağı ekranın birkaç santimetre yakınına geldiğinde, dörtlü flaşör düğmesinin etrafındaki diğer kontroller bloke oluyor. Parmak ve ekran arasında temas kurulduğunda, bu blok daha sonra hacim ve sıcaklık kaydırıcılarını içerecek şekilde genişletilir. Bu, aşağıdaki kontrol panellerinin istenmeden etkinleştirilmesinin imkansız hale gelir.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: