Toyota, Polonya’daki Üretim Tesisine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor.

Toyota Polonya Motor Üretim Tesisi’nde; 1,5 litrelik hibrit araçlarında kullanılmak üzere üretilen transmisyonların ikinci hattını devreye aldı. Bu fabrikada üretilen motorlar ve transmisyonlar 2021’de yılın otomobili seçilen Yaris Cross ve Yaris modellerinde kullanılıyor. Böylelikle Toyota son üç yıl içinde hibrit modellere motor ve transmisyon üretimi için Polonya fabrikasındaki altıncı hattını açmış oldu.

Toyota’nın Polonya sınırları içinde iki fabrikası bulunuyor ve bu tesislere yatırım yapılmaya devam ediliyor. Bu tesislerde toplam 3300 kişi çalışıyor. Bu yatırımların ana sebebi; Toyota’nın üretmeyi ve satmayı planladığı araçların Avrupa’da tamamen elektrikli modeller olmasını hedeflemesi. 2035 yılında satılan araçların yüzde yüzü elektrikli olacak. Müşteri talepleri ve kısıtlamalar bunu gerektiriyor. Emisyon salınımını azaltmada önemli noktalardan biri olan Toyota hibrit modelleri Avrupa kıtasında lider konumda.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: