PETRONAS – MERCEDES-AMG PETRONAS FORMULA ONE TAKIMI ORTAKLIĞI

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One™ (F1) Takımı, art arda 8. FIA Formula One™ Dünya Markalar Şampiyonası’nı kazanarak motor sporları tarihinde yeni bir dönüm noktasına imza attı.

PETRONAS Sıvı Teknolojisi Çözümleri (PETRONAS Fluid Technology Solutions™) tarafından desteklenen Silver Arrows Takımı, 2014’ten bu yana sekiz kez üst üste Dünya Markalar şampiyonluğunu elde ederek turbo hibrit çağında düzenlenen tüm yarışları kazanma rekorunun sahibi oldu.

Takımın İsim ve Teknoloji Ortağı olarak PETRONAS, Sıvı Teknolojisi Çözümleri tarafından geliştirilen sıvıların Mercedes tarafından üretilen güç ünitesinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Ekibi ve Mercedes-AMG Yüksek Performanslı Güç Aktarma Organları ile ortak mühendislik çalışmaları yürütüyor. Bu, takım için mümkün olan en iyi performansı, güvenilirliği ve verimliliği sağlıyor. Özellikle sezonun böylesine yakın bir şampiyonluk savaşına sahne olduğu bir döneminde takıma pistte avantaj sağlayacak en ufak bir kazanımın bile önemi çok büyük.

PETRONAS Lubricants International’ın (PLI) Grup CEO’su Giuseppe D’ Ariggo, şunları söylüyor: “F1 takımına zafer serisinde güç veren Sıvı Teknolojisi Çözümleri – FTSTM, İtalya’daki PETRONAS Global Araştırma ve Teknoloji Merkezi’nde geliştirildi. PLI ve Mercedes olarak mühendisler, kimyagerler ve uzmanlardan oluşan ekibimiz, AMG F1 araçlarının temel parçalarının en iyi şekilde çalışmasını sağlayan yağlar ve sıvılar geliştirmeye odaklanıyor.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: