Ducati MotoE, Misano’da İlk Kez Piste Çıktı.

2023 yılında FIM Enel MotoE Dünya Kupası’nda yarışmaya başlayacak olan Ducati MotoE, MisanoPisti’nde ilk test turlarını attı

Dorna Sports ile Ekim 2021’de yapılan anlaşmanın açıklandığı yer olan Misano Pisti bu kez Ducati MotoE’ye kucak açtı. 2023 sezonundan itibaren Borgo Panigale Moto GP’nin elektrikli sınıfı olan FIM Enel MotoE Dünya Kupası’nın yegane motosiklet tedarikçisi olacak.

Kod adı “V21L” olan elektrikli motosiklet, Ducati Corse ekibi ve Ducati eMobility Direktörü Roberto Canè liderliğindeki Ducati Ar-Ge mühendislerinin ortak çalışmasının sonucu ve profesyonel yarışçı Michele Pirro tarafından pistte denendi.

Ducati MotoE

Şüphesiz ki, elektrikli araçlarda pil ömrü, menzil ve ağırlık konuları aşılması gereken ilk noktalar. Konu bir elektrikli yarış motosikleti olunca da, detaylar çok daha önem kazanıyor. Ducati’nin hedefi ise, tüm FIM Enel MotoE™ Dünya Kupası katılımcılarının kullanımına açık, yüksek performanslı ve hafiflikleri ile öne çıkan elektrikli motosikletler yapmak. Tüm bunların yanında entegre edilen soğutma sisteminin yarış sırasında dengeli bir güç ortaya konmasına yardım etmesidir.

Ducati’nin FIM Enel MotoE™ Dünya Kupası’ndaki deneyimi, ürün Ar-Ge’si için temel bir destek olacaktır. Amaç, sportif, hafif, heyecan verici ve tüm meraklıları tatmin edebilen, yol kullanımına yönelik bir Ducati elektrikli aracı yaratmak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d