WRC’de Loeb Tecrübesini Konuşturabilecek

Prodrive takımı, Loen’in direksiyon başında daha verimli performans sergilemesi amacıyla; Dünya Rally Raid, Paris Dakar ve Dünya Ralli Şampiyonası programlarını düzenleme yoluna gitti.

Hem şirketin Bahreyn Raid Xtreme için Dakar programında hem de Lewis Hamilton adına yönettiği X44 Extreme E takımında sürüş yapması için yalnızca Prodrive ile sözleşmeli olan Loeb, sınırlı sayıda WRC yarışına katılmak üzere serbest bırakıldı. Buna göre ilk hedef Ocak 2021’de Monte Carlo.

Prodrive başkanı David Richards, “Seb’den WRC’deki birkaç rekabetçi yarışta faydalanacağı, Dakar ve Extreme E projelerinde yardımcı olacağı konusunda anlaştık” dedi. “BRX ve X44 Takımları ile 2022 için yoğun bir program planlandığını, ancak WRC’nin birkaç yarışınında programlarına uyarsa herkes adına iyi olacağını” söyledi.

Sebastien Loeb, “Dakar’ı kazanmak benim mutlak hedefim. 14 gün ve 8500 km’lik ralli en büyük hız ve dayanıklılık testi. Aynı zamanda zor ve her şeyin bir araya gelmesi gerekiyor. Güçlü ve hızlı bir aracımız var ve kazanma olasılığını gerçekten düşünmeye başlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

BRX – Prodrive – Loeb

David Richards şunları ekledi: “Seb, rekabetçi ruhundan hiçbir şey kaybetmeyen ve Ocak ayında Dakar’ın favorilerinden biri. İnanılmaz bir yetenek. Extreme E’de iyi bir tempoya sahip olduğunu, sıklıkla en hızlı süreleri kaydettiğini gösterdi ve gelecek yıl WRC’de galibiyetler için savaşma potansiyeline sahip olduğundan şüphem yok. Tüm zamanların en başarılı ralli pilotunu WRC sahnesinde görmek motor sporlarını seven herkes için harika olacak.”

Loeb, Dorset’teki Extreme E serisinin son yarışı olan Jurassic XPrix’te X44 takımıyla yarıştı ve burada sürüş ortağı Cristina Gutierrez ile birlikte yılın ilk galibiyetini aldı. Şampiyonada ikinci sırayı aldılar. Rosberg X Racing ile eşit puanda bitirmeyi başardı.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: