Alfa Romeo 155 -1993

Otomobil üreticileri arasındaki rekabet her geçen yıl artıyor ve müşteriler daha teknolojik ve güvenli araçlar talep ediyordu. Bu koşullarda Alfa Romeo piyasadaki yerini korumak adına modellerini yeniliyor ya da güvenlik önlemleriyle birlikte göze hoş gelecek detaylar ekliyordu.

Alfa Romeo 155 – 1993

1993 yılının hemen başlarında piyasaya çıkan Alfa Romeo 155, üreticinin yeni çizgilerini yansıtmakla birlikte, teknolojik yeniliklere de yer vermişti. 155’in her seviye versiyonunda yan spolierler standarttı. ABS ve emniyet kemeri gergi sistemi standart olarak sunulmaya başlandı.

1.7 litre TS (Twin Spark – Çift Buji) sistemli motor 115 beygir güç üretiyordu. 190 beygir gücünde olan 2.0 litrelik motor da hayli performanslıydı.

Tüm bunların yanında marka Alfa Romeo olunca zayıf kaporta, kabine yansıyan motor sesi ve sorunlu vites kutusu artık kronikti. Ancak 155’in sunduğu geniş iç hacim ve geniş bagaj kayda değerdi.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d