Kuzey Amerika’nın Kazananları Belli Oldu

Kuzey Amerika’da Yılın Otomobili™: Honda Civic
Kuzey Amerika Yılın Kamyonu™: Ford Maverick
Kuzey Amerika Yılın Ticari Aracı™: Ford Bronco

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’yı kapsayan bu ödüller 1994 yılından beri veriliyor. Aday araçlar, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki basılı, çevrimiçi, radyo ve televizyon medya kuruluşlarından 50 profesyonel otomotiv gazetecisi tarafından değerlendiriliyorlar.

NACTOY Başkanı Gary Witzenburg, “2021, otomotiv tarihinde oldukça önemli bir yıl oldu” dedi. “Yeni araç segmentlerinin ortaya çıkması ve tanıdık modellerin etkileyici yeniden tasarımlarının ortaya çıkmasıyla birlikte hemen hemen her markadan çığır açan ve çekici yeni elektrikli araçlar gördük. Bu arada, bir dizi yeni start-up üreticisi, ilk ürünlerinde bile yerleşik otomobil üreticileriyle rekabet edebileceklerini kanıtladılar.”

Bu yıl 36 araçtan oluşan bir liste yarıştı. İlk tur oylamaları 23 yarı finaliste, ardından ikinci oylamada her kategoride üç olmak üzere dokuz finaliste indirdi.

Jüri üyeleri, segment liderliği, yenilikçilik, tasarım, güvenlik, yol tutuş, sürücü memnuniyeti ve fiyatına göre bu dokuz aracı kategori kazananları olarak oyladı. Oylar, Deloitte LLP tarafından gizli bir şekilde toplandı ve etkinlik sırasında zarflar açılana kadar gizli kaldı.

Kuzey Amerika’da Yılın Otomobili: Honda Civic

Honda Civic

Honda Civic yenilenmiş, ikonik tasarımıyla ipi göğüsledi. Volkswagen Golf yeni kasasıyla Honda Civic’i çok zorlasa da ödülü kaptırdı. Jürinin ilk üçe soktuğu diğer araç ise elektrikli Lucid-Air’di.

Kuzey Amerika’da Yılın Kamyoneti: Ford Maverick

Ford Maverick

Bu yıl bu kategoride son üçe kalan araçlar; Rivian R1T, Ford Maverick ve Hyundai Santa Cruz’du. Jüri oylarıyla Kuzey Amerika’da yılın kamyoneti Ford Maverick oldu.

Kuzey Amerika’da Yılın Ticari Aracı: Ford Bronco

Ford Bronco

Başlık sizi yanıltmasın, çeviri ticari olarak yapılmış olsa da; aslında anlatılmak istenen “en kullanışlı araç”. Bu kategoride son üçe; Ford Bronco, Hyundai Ioniq 5 ve Genesis GV70 kalmayı başardı. Kazanan Ford Bronco oldu.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: