Yeni BMW M4 GT3 Katıldığı İlk Yarışta Dayanıklılık Testini Geçti

BMW M Motorsport’un yeni amiral gemisi çölde dayanıklılık testini geçti. Geçen sezonki test yarışlarının ve başarılı FIA homologasyonunun ardından 24 saatlik Dubai yarışına yeni BMW M4 GT3 damgasını vurdu.

ST Racing ve Schubert Motorsport, 24H Serisinin sezon açılışında toplam üç BMW M4 GT3 ile yarıştı. Üç araba da ilk yarışlarında bitiş çizgisine ulaştı.

BMW M4 GT3

ST Racing, en üst kategori olan GT3 sınıfında 28 numaralı BMW M4 GT3 ile dokuzuncu sırayı aldı. Bu aracı kullanan sürücüler: Jon Miller (ABD), Nick Wittmer (CAN), Louis-Philippe Montour (CAN) ve Chandler Hull (ABD). Schubert Motorsport, yarışın başlarında 30 numaralı BMW M4 GT3 başka bir rakiple temas ettikten sonra hasar gördü. Sonraki uzun onarım molası 30 numaralı araç çok gerilerde kalmasına rağmen sınıfında onucu oldu. Bu aracı kullanan sürücüler: Nick Yelloly (GBR), Jordan Witt (GBR), Marcel Lenerz (GER) ve Jens Liebhauser (GER).

BMW M4 GT3

Pro-Am sınıfında yarışan ST Racing’in 1 numaralı arabası, yarışın büyük bir bölümünde pistin en iyi konuma sahip BMW M4 GT3 oldu ve kendi sınıfında podyumda yer almak için parkurdaydı. Bununla birlikte, ortaya çıkan teknik bir sorun ve uzun tamirat sürecine rağmen; Samantha Tan (CAN), Bryson Morris, Anthony Lazzaro, Harry Gottsacker ve Tyler Maxson (ABD) tarafından sürülen 1 numara, Pro-Am sınıfında beşinci sırada yer aldı.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: