BMW Motorrad’dan R 18’e İki Yeni Yorum

Verona Motor Bike Expo, ikonik BMW R 18’e dayanan iki özel motosiklet özelleştirme projesini, Avrupalı ​​meraklıların gözüne getirmek için mükemmel bir sahne oldu.

R 18 M, İtalyan Dergisi LowRide tarafından geliştirilen ve American Dreams tarafından oluşturulan bir projedir. R 18 Aurora, BMW Motorrad Roma tarafından, bu iş için birlikte çalışılan Garage 221 tarafından yaratıldı.

BMW R18M:

M, BMW dört tekerlekli modellerinin spor versiyonlarını ayırt eden harftir ve günümüzde iki tekerlekli araçları da içermektedir. LowRide’ın editör kadrosunun BMW R 18 M projesi için ilham kaynağı şuydu: amaç, abartılardan kaçınarak ve özellikle BMW R 18 retro referansını unutmadan BMW Cruiser’a daha akıcı ve daha sportif bir görünüm kazandırmak.

R 18 M tasarımında, BMW Motorrad geleneğinden esinlenmeler ve dört tekerlekli araçlardan ipuçları buluyoruz. LowRide direktörü ve özel ürünler dünyasının büyük bir uzmanı olan Giuseppe Roncen, BMW R 18 M projesini anlatırken : M, Motorsport anlamına gelir” diyor. Çalışma; şasi, süspansiyon kurulumu, üstyapı ve aksesuarlara odaklanarak mekanik ve elektronik aksamları R 18’in doğal eklentileri olarak değişmeden bıraktı. Hafifletilmiş ve farklı bir sürüş pozisyonuna sahip BMW R 18 M daha da eğlenceli olmayı vaat ediyor.

BMW R 18 Aurora:

Garage 221’in BMW R 18’i temel alan özel bir araç yaratma fikri ve arzusu, bir süre önce motorun EICMA 2019’daki sunumunda köklerini buldu. Yeni BMW kruvazörünün çizgileri, yenilikçi ve aynı zamanda sadık Pier Francesco’nun görüşüne göre, tankın yumuşak hatlarından boksörün karakteristik şekillerine kadar geleneksel, hak edilmiş “tamamlayıcı unsurlar ve daha da fazla Miras ruhu”.

Proje başlangıçta motosikletin farklı bölümlerinin incelenmesine odaklandı, yeni unsurları benzersiz bir çizgi uyumu içinde birleştirme ihtiyacını akılda tutarak, 1970’lerin kruvazörlerinden ilham aldı. Etkileyici estetik…

Ayırt edici unsurlar; motorun orta alanını vurgulama kaygısı ve tekerleğe yapışan yarasa kanat çamurluklar.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d