Volvo’ya Youtube Geliyor…

YouTube video oynatma, Google’ın yerleşik olduğu tüm Volvo otomobillerine gelecek ve bu, Volvo Cars ile Google arasındaki ortaklığın devamını yansıtıyor.

YouTube, öne çıkan ve Google Play’de Volvo otomobillerinde indirilebilen ilk video platformu olacak.

Elektrikli otomobille seyahat ederken, daha uzun yolculuklar şarjın durdurulmasını gerektirebilir ve otomobilde video oynatma özelliği sayesinde Volvo sürücüleri şarj molalarını canlı yayınların, haberlerin, şovların veya en sevdikleri içerik oluşturucunun en son videolarının keyfini çıkararak geçirebilir.

En önemlisi, Volvo Cars güvenlikten ödün vermiyor ve videoların yalnızca araç tamamen dururken oynatılmasına izin veriyor.

Vovlo Cars ve Google bugün, video oynatmaya ek olarak, müşterilerin yakında Sygic ve Flitsmeister gibi navigasyon uygulamalarını, Chargepoint ve Plugshare gibi şarj uygulamalarını ve varsa SpotHero ve ParkWhiz gibi park uygulamalarını indirebileceklerini duyuruyor.

Video oynatmanın tanıtımı, Volvo otomobillerinin temel olarak otomobillerini akıllı cihazlara dönüştüren Google Asistan özellikli cihazlarla sorunsuz bir şekilde entegre olmayı hedeflediği duyurusuyla aynı zamana denk geliyor.

Google Asistan özellikli cihazlarla bu entegrasyon ve YouTube’un tanıtılması, Volvo otomobillerinin sürücülerin yaşam ortamının bir uzantısı olarak hareket etmesine olanak tanımakta.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: