Mercedes-AMG Petronas F1 Team Barselona’daydı.  

Sürücüler: George Russell (AM), Lewis Hamilton (PM)
Pist: Circuit De Barcelona-Catalunya
Pist Uzunluğu: 4.675km
Tamamlanan Turlar: George 66, Lewis 94, Toplam 160
Mesafe: George 308.55 km, Lewis 439.45 km, Toplam 748km
En İyi Tur Süresi: George 1:19.233 (C5 Lastik), Lewis 1:19.138 (C5 Lastik)

George, Barselona’daki son gün W13 ile en iyi dereceyi yaptı. Takım adına değerli bilgilerin elde edilmesini sağladı. Bu yeni otomobilde yaşanan zıplama sorununu daha iyi anlaşılmasını sağlamak için denemeler yaptı.

Pist tankerle ıslatıldı ve Lewis’e C3’ten C5’e lastik denemesi yapmak için kuru bir zemine geçmeden önce orta seviye lastiğe şansı verdi. Lewis 94 tur ardından, iki hafta sonra Bahreyn’deki resmi sezon açılışı öncesi testlerinde, bilgilerini pekiştirdi.

Sezon açılışı öncesi Mercedes Petronas F1 Pilotları’nın ifadeleri özetle şu şekilde oldu:

Lewis Hamilton:

Mercedes-AMG Petronas F1 Team, F1, Barcelona, Track Session, Lewis HamiltonMercedes-AMG Petronas F1 Team, F1, Barcelona, Track Session, Lewis Hamilton

İlginç bir kaç gün oldu, en kolay veya en yumuşak testler değildi, üstesinden gelmemiz gereken bazı engeller var. Her zaman daha fazla tur isteriz ama bu testlerden memnunum, son gün neredeyse 100 tur attım ve yarım günlük test süresi için çok da kötü değil. Araç ve lastikler gibi bileşenler önceki yıllara göre çok daha farklı, ancak programımız boyunca yolumuza devam ediyoruz.

George Russell:

Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı Pilotu George Russell

Barselona’daki üç gün inanılmaz derecede ilgi çekiciydi. Tur sürelerinin şans eseri olduğunu düşünmüyorum, inanılmaz derecede zor olan C5 pistinde zaman çizelgelerinin başındaydık, ancak bu verileri pek ciddiye almadım. Ferrari ve McLaren güçlü görünüyorlar ve bence yapmamız gereken birçok iyileştirme var, aracın dengesinden ve şu anda sahip olduğumuz diğer sınırlamalardan tam olarak memnun değiliz. Ama bu sadece test, öğrenmek için buradayız ve bu hafta bazı önemli deneyler yaptık ve gitmemiz gereken yön hakkında iyi bir fikre sahibiz.

Andrew Shovlin, Pist Mühendisi:

Önümüzdeki birkaç gün içinde simülatörde sürücülerle birlikte çalışacağız; Hem tek tur hem de uzun vadede dengeyi ayarlamak için hala çok işimiz var. Bahreyn, soğuk bir Barselona’dan çok farklı bir pist ama umarım bu alanlarda iyi bir ilerleme kaydedebiliriz ve kış testi programımıza umut verici bir başlangıç yapmış oluruz.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

%d blogcu bunu beğendi: