Fırsatı Eşitle Yeteneği Çeşitle

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), otomotiv tedarik sektöründeki kadın çalışan istihdamını artırmak amacıyla önemli bir projeye imza attı.

TAYSAD, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Arbor Impact iş birliği ile hayata geçirdiği “Fırsatı Eşitle Yeteneği Çeşitle (FEYÇ)” isimli proje ile toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemeyi amaçlıyor. Proje ile otomotiv tedarik sanayiinde rol model olacak bir toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımının oluşturulması, sektördeki kadın istihdamının artırılması ve diğer sektörler için de bir yol haritası oluşturacak uygulamaların hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Proje dahilinde TAYSAD üyelerinden seçilen 5 pilot kuruluşun 12 ay boyunca üretim sahalarının gerekliliklerine göre kadın çalışan sayısını artıracak uygulamalar geliştirmesi planlanıyor. Otomotiv tedarik sektörünün mavi yakalı kadın işçi istihdamı noktasında desteklenmesini amaçlayan projenin otomotiv tedarik sanayisinin ardından dalga dalga ülke geneline yayılması amaçlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: