Kırmızılar Endonezya’ya Bilendiler

Endonezya, 25 yıl aradan sonra MotoGP Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.

Endonezya, 25 yıl aradan sonra MotoGP Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Geçen yıl sezon sonuna kalan WSBK yarışları, muson yağmurları nedeniyle ertelenmenin eşiğinden dönmüştü.

Bu hafta sonu Lombok adası geçen yıl Superbike Şampiyonası’nın son yarışına ev sahipliği yapmıştı. Yepyeni Pertamina Mandalika Pisti, 2022 sezonunun ikinci yarışı olan Endonezya GP’sine ev sahipliği yapacak. Bu yarış Ducati için yine bir sınav niteliğinde.

Geçen Şubat ayında yapılan üç günlük test sırasında Francesco Bagnaia ve Jack Miller, yeni Endonezya pistinin düzenini beğenmişlerdi ve yarış öncesinde Desmosedici GP motosikletlerinin kurulumu üzerinde çalışmaya başladılar. Geçen aya kıyasla, MotoGP sürücüleri artık pistin bazı bölümlerinde yeni asfaltla ve hafta sonu boyunca değişen hava koşullarıyla uğraşmak zorunda kalacaklar.

Her iki sürücünün de yarıştan çekilmek zorunda kaldığı Katar’da sezonun talihsiz geçen  ilk GP’sinden sonra, Ducati Lenovo Team sürücüleri Endonezya’da kendilerini ispatlamak isteyecekler.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d