İngiltere’de “En İyi Şehir Otomobili”: Fiat 500

Yenilenen ve artık tam bir elektrikli otomobil olan Fiat 500; İngiltere’de “Yılın Otomobili” yarışına dahil oldu.

Fiat’ın geçmişten günümüze taşıdığı efsane otomobili, Fiat 500; 2022 İngiltere Yılın Otomobili ödülleri kapsamında “En İyi Şehir Otomobili” seçildi. İngiltere’nin 29 saygın otomotiv gazetecisinden oluşan jürinin oylarıyla ödüle layık görülen 500, böylece dokuz farklı kategorinin galibi ile mücadele ederek “2022 İngiltere’de Yılın Otomobili” unvanı için yarışmaya hak kazandı.

Elektrikli 500’ün bu yıl altıncı kez düzenlenen “İngiltere’de Yılın Otomobili Ödülleri”’nde öne çıkmasında batarya verimliliği ve rekabetçi fiyatı da önemli bir rol oynadı.  

UKCOTY jüri üyesi Alex Grant 500’ün, elektrikliye geçiş için mükemmel bir araç olduğundan söz etti. Fiat 500’ü farklı kullanıcılara hitap eden opsiyonlarıyla çevik, verimli bir şehir otomobili ve piyasadaki ilk sıfır emisyonlu Cabrio olduğuna da değindi.  UKCOTY jüri üyesi ve serbest otomotiv gazetecisi Guy Bird ise 500’ü geçmişin bir başka harika yorumu olarak değerlendirirken; otomobilin orijinal ruhunu korurken zamana mükemmel şekilde ayak uydurduğunu söyledi.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: