Nissan’ın Elektrifikasyon Planı

Nissan, Avrupa pazarları için yepyeni bir kompakt elektrikli araç duyurdu.

Fransa’daki Renault ElectriCity merkezinde üretilmesi planlanan yeni otomobil, Nissan serisindeki giriş seviyesi araç olarak Nissan Micra’nın yerini alacak.

Avrupa bölgesi, yeni Nissan Ariya, yeni bir EV crossover, Qashqai ve X-Trail ile yakın zamanda tanışacak. Renault ve Nissan elektrikli otomobil ürütiminde daha önceki ortaklıklarına güveniyorlar. Alliance 2030 yol haritasının bir parçası olarak açıklanan yeni proje, Nissan tarafından tasarlandı. Alliance CMF B-EV platformunda Renault tarafından tasarlandı ve üretildi.

Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors projelendirilen ve elektrikli araçlarla bağlantılı mobilite faaliyetlerine odaklanan ortak bir yol haritası olan Alliance 2030’un bir parçası olarak, geleceğin kompakt elektrikli otomobili duyuruldu.

Ek olarak, Nissan’ın hafif ticari araç portföyünü, özellikle de Nissan’ın küçük elektrikli minibüsü olarak çığır açan e-NV200’ün ardından gelen yeni Nissan Townstar, Fransa’da Renault tarafından üretilecek.

Adlandırma, lansman zamanlaması ve teknik ayrıntılar dahil olmak üzere daha fazla ürün bilgisi zamanı

Bugünkü Alliance 2030 duyurusu hakkında daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir: https://global.nissannews.com/en

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d