BMW M Motorsport Takımları Zaferlere Doydu

Yeni BMW M4 GT3’ün yanı sıra BMW M4 GT4, BMW M2 CS Racing ve diğer BMW M Motorsport otomobilleri performanslarıyla göz doldurdu.

Ocak 2022’den beri iki yarışa katılan BMW M4 GT3 iki ayın ardından ilk zaferini elde etti. Bir BMW M Motorsport ekibinin 24 saat serisinde genel zaferi, en son on yıl önce BMW Z4 GT3 ile elde etmişti. Genel galibiyetin yanı sıra, BMW M Motorsport takımlarına iki sınıf zaferi daha gitti. ACP – Tangerine Associates takımı, GT4 sınıfında BMW M4 GT4 ile zafere ulaşırken, Bonk Motorsport’tan Hofor Racing, Touring Car sınıfında BMW M2 CS Racing ile zafere ulaştı.

BMW M Motorsports

2022 Nürburgring Dayanıklılık Serisi (NLS) 67. ADAC Westfalenfahrt ile açıldı. Ayrıca, yeni BMW M4 GT3’ün resmi olarak NLS’de başladığı ilk kez oldu. Dört saatlik yarışın sonunda en iyi sırayı alan BMW M Motorsport takımı, BMW M4 GT3 ile Schubert Motorsport oldu. BMW M Motorsport fabrikaları sürücüleri Jesse Krohn (FIN) ve Alexander Sims (GBR), Niklas Krütten (GER) ile birlikte genel sıralamada beşinci oldu.

BMW Junior Team, ilk kez Nordschleife’de BMW M4 GT3 ile start aldı. 44 numaralı otomobil bir kez daha BMW M Team RMG tarafından kullanıldı. Dört saatlik yarıştan sonra Dan Harper (GBR), Max Hesse (GER) ve Neil Verhagen (ABD) bitiş çizgisini genel klasmanda dokuzuncu sırada geçti.

Walkenhorst Motorsport, BMW M4 GT3 ile SP9 Am sınıfını kazandı. Henry Walkenhorst, Friedrich von Bohlen ve Jörg Breuer (GER) 36 kapı numaralı araçta yarıştı. 35 numaralı otomobil Walkenhorst Motorsport BMW M4 GT3, SP9 Pro sınıfında başladı ve hem genel sıralamada hem de kendi sınıfında 13. oldu. Direksiyonda sırayla Jörg Müller, Mario von Bohlen (GER) ve Ben Tuck (GBR) vardı.

Walkenhorst Motorsport’un 36 numaralı BMW M4 GT3 ile SP9 Am sınıfındaki zaferinin yanı sıra, diğer birçok BMW M Motorsport takımı da kendi kategorilerinde başarılı oldu. Toplamda, 2022 Nürburgring Dayanıklılık Serisinin (NLS) birinci turunda altı klasman zaferi elde edildi.

2021 NLS şampiyonu Adrenalin Motorsport Team Alzner Automotive, yeni sezonun açılış yarışında dört sınıfta başarıyı tattı. V4 sınıfındaki zafer, Philipp Leisen, Oliver Frisse ve Jacob Erlbacher (GER) tarafından yönetilen takımın 1 numaralı BMW 325i’sine gitti. 500 kapı numaralı BMW 330i, VT2-R+4WD sınıfını kazandı. Direksiyonda Daniel Zils, Oskar Sandberg (GER) ve Sindre Setsaas (NOR) vardı. Ekip ayrıca Yvan Muller ve Yann Ehrlacher (FRA) ile BMW M240i sınıfında da 651 numaralı BMW M240i Racing’de zafer kazandı. Adrenalin Motor Sporları Takımı Alzner Automotive, BMW M2 CS Yarış Kupası NLS’de de kazandı

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: