Volvo Kablosuza Oynuyor

Volvo uyguladığı son yükseltme ile 34 pazarda 190.000’den fazla müşteriye ulaştı, artık tüm yeni Volvo modelleri kablosuz yazılım güncellemelerini alabiliyor.

Tüm yeni Volvo otomobil modelleri artık kablosuz (OTA) yazılım güncelleme özelliği ile sunuluyor. Volvo müşterilerin otomobillerini sürekli olarak daha iyi hale getirmek ve endüstri liderlerinden biri olarak konumunu pekiştirme tutkusunu yerine getirmek adına önemli bir teknoloji olan yazılımları kablosuz olarak güncelleme yoluna gitti.

OTA özelliği artık en yeni XC90, S60 ve V60 modellerinde ve teknolojinin Volvo Cars’ın tamamen elektrikli otomobillerine girişini takip ediyor. Bu, şirketin portföyünün işletim sistemi güncellemelerini kablosuz olarak alabileceği anlamına geliyor.

Volvo sahipleri, bilgi-eğlence sistemlerinin bu hafta OTA güncellemesi ile birlikte Android Automotive OS’nin daha yeni bir sürümü olan Android™ 11’e yükseltildiğini görecekler. Ayrıca Google Play’deki navigasyon, şarj etme ve park etme dahil olmak üzere yeni uygulama kategorilerine de erişebilecekler ve bu kategoriler, yıl içinde eklenmesi beklenen video akışıyla kullanabilecekler.

Ayrıca, en son OTA güncellemesi, daha iyi enerji yönetiminden geliştirilmiş iklim zamanlayıcılarına ve güncellemelere, mobil uygulama işlevselliğine ve araç içi uygulamalara kadar değişen özellik iyileştirmeleri getiriyor.

Enerji yönetimi iyileştirmeleri, hem soğuk hem de sıcak günlerde uygun akü sıcaklıklarının korunmasına yardımcı olarak sürüş menzilini artırıyor. Şarj etme süresini azaltan pilin önceden ısıtılması özelliğini sunuyor. Volvo Cars uygulaması ayrıca devam eden bir şarj sırasında araçtan doluluk yüzdesi hakkında daha sık güncelleme alabiliyor.

Volvo Cars Ürün Müdürü Henrik Green, “Tüm Volvo modellerinin kablosuz güncellemeleri almasını sağlayarak, müşterilerimizin araçlarını her gün daha iyi hale getirme hedefimize doğru önemli ilerlemeler kaydediyoruz” dedi. “Bu önemli bir dönüm noktası: Artık pazarlarımızın çoğunda tüm modellerdeki arabaları güncelliyoruz ve sürekli artan sayıda müşteriye uzaktan sürekli güncellemelerin faydalarını sunuyoruz.”

Geçen yılın başından bu yana Volvo Cars, Volvo pazarlarının çoğunda düzenli olarak OTA güncellemeleri sunuyor ve şirket, bu tür güncellemelerin kapsadığı otomobil hacminin her yeni güncellemeyle artmasını bekliyor.

Şirket ayrıca bugün, bilgi-eğlence sistemini tüm yeni modellerde yerleşik Google Asistan ve Google Haritalar gibi Google uygulamaları ve hizmetleriyle sunacağını, piyasadaki en iyi araç içi bilgi-eğlence platformlarından birinin piyasaya sürülmesiyle devam edeceğini açıkladı.

Volvo Cars’ın bilgi-eğlence sistemi Google ile ortaklaşa geliştirildi ve Volvo müşterilerine kullanıcı dostu bir arayüz, benzersiz bir bağlantı ve iyi bilinen uygulama ve hizmetlere erişim sağlamakta.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d