Ducati MotoE: Zamanı Gelmişti!


Eski dünya şampiyonu Alex De Angelis, “V21L” prototipi için test sürücüsü olarak Ducati ailesine katıldı..
Ducati MotoE prototipinin çalışır halindeki ilk görüntülerini gösteren bir video YouTube kanalında (Link: https://www.youtube.com/channel/UCzGsJzGNCfvY9x6Ij2XiODw) ve Ducati’nin sosyal medya profillerinde çevrimiçi ……..

Aralık 2021’de Misano Dünya Pisti’nde gerçekleştirilen ilk pist testinden bu yana, Ducati’nin ilk elektrikli motosikletinin geliştirilmesi, toplanan verilerin analizi, teknik gelişmeler ve motosiklet pistlerinde gerçekleştirilen çok sayıda test yoluyla durmaksızın ilerledi.

Vallelunga pistinde çekilen videoda, Ducati MotoE motosikleti, FIM Enel MotoE™ Dünya Kupası’nın 2019 edisyonunda yer alan ve buna çok aşina olan eski dünya şampiyonası binicisi Alex De Angelis’in elinde. De Angelis, geliştirme ekibine resmi olarak katıldı.

Bologna merkezli motosiklet üreticisini 2023 sezonundan itibaren FIM Enel MotoE™ Dünya Kupası (MotoGP™ Dünya Şampiyonası’nın elektrikli sınıfı) için tek motosiklet tedarikçisi rolüne taşıyacak yol Borgo Panigale’de V21L prototipi Ducati Corse ile ürün Ar-Ge’si arasındaki yakın işbirliği.

MotoE projesi, Ducati elektrik çağının başlangıcını temsil ettiği için, şüphesiz şirket tarihinde önemli bir adım. Önümüzdeki birkaç ay içinde, Borgo Panigale üreticisi, motosikletin teknik gelişimi ve bu büyüleyici ve iddialı projeyle ilgili sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi paylaşacak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d