Ralli Bodrum 2022

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası, Bodrum’da düzenlendi.

Ralli Bodrum, ICRYPEX ana sponsorluğundaki 2022 sezonunun ilk rallisi olarak, Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından, Bodrum Belediyesi, BODER (Bodrum Otelciler Derneği) katkıları ve Çözüm Ortağı Ajans, Oasis Bodrum, Salt Hayat, TAV Airports, Azka Otel, Hillstone Bodrum, Very Chic sponsorluğunda düzenlendi.

Ralli Bodrum’a Yoğun İlgi

Halkın, ünlülerin ve sanat dünyasının yoğun ilgi gösterdiği Ralli Bodrum, Bodrum Meydanında gerçekleşen finiş ve ödül töreni ile sona erdi. Uzun süredir otomobil sporlarına gönül vermiş olan iş insanları ve pilotlar, Erkan Güral, Kemal Gamgam’ın yanı sıra, Ercan Kazaz ve oğlu Kerem Kazaz, Kerem Üstünkaya ve Üstün Üstünkaya’da Ralli Bodrum katılımcıları arasındaydı. Sanatçı Gökhan Tepe yarışın servis alanına gelerek, yarışı takip etti. Oyuncu Güneş Zavrak ise yarış etaplarını izledi ve aynı zamanda ödül töreninde kupa verdi. Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, iş insanı Aylin Özetken ve etkinliği destekleyen diğer yöneticilerde finişte kupa vererek yer aldılar.

Kazananlar Kupaları ile Buluştu

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası ilk ayağı Ralli Bodrum Toksport WRT takımından Orhan Avcıoğlu- Burçin Korkmaz ekibinin liderliğiyle sonuçlandı. Aynı takımdan Cem Alakoç- Emir Şahin ekibinin ikinci sırada tamamladığı zorlu rallinin üçüncüsü ise Castrol Ford Team Turkiye’den Ali Türkkan – Burak Erdener oldu. 

İki çeker klasmanında BC Vision Motorsport takımından Yıldıray Demircioğlu – Mehmet Köleoğlu, historic klasmanında Parkur Racing’den Üstün Üstünkaya- Kerim Tar ve Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası’nda ise Castrol Ford Team Türkiye takımından Hakan Gürel – Çağatay Kolaylı birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Sporcu ve idareci olarak uzun yıllar Türk otomobil sporlarına hizmet veren duayen iş insanı Satvet Çiftçi’nin adının verildiği özel ödülü ise en iyi genç pilot olan Red Bull sporcusu Ali Türkkan kazandı. 67 otomobilin start aldığı ralliyi 52 otomobil tamamlayabildi.

Rally Bodrum’dan Ezberbozan Kupa Geleneği

Kupa töreninde Bodrum’un efsane süngercisi Aksona Mehmet tarafından çıkartılmış süngerlerin kullanıldığı kupalar şampiyonlar ile buluştu. 

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d