“MC20 Cielo”: Maserati

MC20 Cielo’nun lansman dönemine özel versiyonu “PrimaSerie Launch Edition”  60 adet üretilecek.

MC20 Cielo, 630 HP gücündeki motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri topluyor. MC20 Cielo, 3,0 saniyede 0-100 km/s ve 9,2 saniyede 0-200 km/s hızlanmalarını tamamlarken, 320 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşabiliyor. MC20’den 65 kg daha ağır olan MC20 Cielo, sınıfının en iyi ağırlık-güç oranının yanı sıra, karbon fiber şasisi ile mükemmel bir yol tutuş kombinasyonu sağlıyor.

V6 Nettuno motorla donatılan Cielo, yenilikçi ve 12 saniyelik sürede açılabilen ve bagaj kapasitesini etkilemeyen Polimer Dağıtılmış Sıvı Kristal (PDLC) kullanılarak hayata geçirilen cam tavanıyla şık olduğu kadar sportiflik ve lüksün mükemmel bir karışımını da kullanıcısıyla buluşturuyor. MC20 Cielo, gürültü ve titreşimleri en aza indirerek günlük kullanılabilirliği sağlamak adına da mükemmel bir akustik konfor sunuyor.

Otomobilin gösterişli tasarımını tamamlayan karakteristik kapıları, estetik bir unsur olmasının yanı sıra, sürücüsünün araca iniş-binişini de kolaylaştırıyor. MC20 Cielo, Polimer Dağıtılmış Sıvı Kristal (PDLC) teknolojisi sayesinde merkezi ekrandaki bir düğmeye dokunarak anında şeffaf rengini, opak bir renge dönüştürebilen son derece teknolojik akıllı cam sistemiyle donatılıyor. Otomobilin tavanı ayrıca ısı yalıtımında mükemmel bir denge sunarken 12 saniyelik açılma ve kapanma hızıyla da  sınıfının en iyisi olarak öne çıkıyor.

MC20 Cielo; kişiselleştirilebilir kullanım seçeneklerine imkan tanıyan yeni nesil MIA (Maserati Akıllı Asistan) bilgi – eğlence sistemiyle donatılıyor. Android tabanlı bu sistem, her biri 10,25 inç büyüklüğündeki dijital gösterge panelinde ve orta konsoldaki dokunmatik ekrandan kullanılıyor. Maserati Connect Programı ise MC20 Cielo’ya zengin bağlanabilirlik çözümleri sunuyor. Otomobil ve sürücü arasında bağlantı kuran bu programla sürücüye her an bilgi aktarımı gerçekleşiyor. Örneğin servis zamanı geldiğinde Maserati Connect, sürücüyü uyararak müşteri deneyimini iyileştiriyor veya acil durumlarda yardım sağlayarak güvenliği artırıyor. Otomobilde, benzersiz akustik performans isteyenler için isteğe bağlı olarak tercih edilebilecek bir ses sistemi ve opsiyon olarak 12 hoparlörlü Sonus Faber yüksek performanslı ses sistemi de yer alıyor.

MC20 Cielo

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d