Elektrikli Otomobil Denince Fiat 500…

İtalya’da lider, Fransa ve İspanya’da da lider. Bu, başarı FIAT’ın elektrifikasyon misyonunun bir parçası olarak nasıl gördüğünün somut bir kanıtıdır.

Bugün FIAT, elektrikli versiyonunda Avrupa’nın elektrikli mobilite lideri haline gelen yeni dolce vita’nın sembolü olan ikonik 500’ünün 65. yıl dönümünü kutluyor.

Torino’da tasarlanan ve üretilen Yeni 500, İtalyan yaratıcılığının bir simgesi durumunda. Yeni 500 şu anda 38 ülkede satılmaktadır: Avrupa’dan Latin Amerika’ya, Orta Doğu’dan Japonya’ya. Başarısı, kendisine dokuz ülkede halk ve uzmanlar tarafından verilen 30 uluslararası ödülle de vurgulanmıştır.

“Yeşil dönüşüm”e giderek daha fazla önem verilen FIAT, daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yolda elektrifikasyon stratejisini hızlandırmaya karar verdi. Küresel markanın şu anda Avrupa’da tam elektrikli model yelpazesi bulunuyor ve 2024’ten itibaren tüm yeni modellerin elektrikli olması planlanıyor. Son olarak, 2027’de FIAT, Avrupa’da tamamen elektrikli hale gelecek.

FIAT, Yeni 500’ün gerçekten değişimin otomobili olduğunu eğlenceli bir şekilde gösteren iki yeni hikaye sunuyor. Hem “Evergreen” hem de “The Stick”, lansmanından bu yana New 500’ün yeşil elçisi olan aktivist ve Oscar ödüllü aktör Leonardo DiCaprio’nun katılımını içeriyor. FIAT senaryoyu değiştiriyor ve bunun gezegene neşeyle bakmakla ilgili olduğunu ve Leonardo DiCaprio’nun gösterdiği gibi, elektrikli sürüşün ve sürdürülebilir mobilitenin sözcüsü olmanın eğlenceli olduğunu gösteriyor. Ve dünyada bir görevi daha keyifli hale getirebilecek tek bir araba var: Yeni 500.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: