Siparişe Açıldı: Mercedes-AMG EQE 53 4Matic

Süspansiyon, frenler ve seste yapılan değişiklikler, tamamen elektrikli sürüşte bile markanın performansı özelliğini öne çıkartıyor.

Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ artık bayilerde konfigüratörün etkinleştirilmesiyle birlikte sipariş edilebilir. 109.777.501 €’dan başlayan fiyatlarla, Mercedes-AMG bayileri şimdi yeni AMG EQE 53 4MATIC+ için sipariş alıyor (kombine güç tüketimi, WLTP: 22,6–20,2 kWh/100 km; kombine CO2 emisyonları, WLTP: 0 g/km; WLTP menzil: 459–526 km)
Bataryalı-elektrikli performans otomobili, elektro-özel Mercedes lüks ve yönetici sınıfı mimarisine (EVA2) dayanmakta. AMG’ye özel çözümler, dinamik ve duygusal açıdan çekici bir sürüş deneyimi sağlar. Süspansiyon, frenler ve seste yapılan değişikliklerle tamamen elektrikli sürüşte bile markanın performansı özelliğini öne çıkartıyor.


Dış ve iç tasarım, aracın sportif görünümünü tamamlamakta. Ön ve arka aksların her birinde birer elektrikli motor bulunan performans odaklı sürüş konsepti, 505 kW’a (687 hp) kadar güç ve 1000 Nm pik tork (her durumda AMG DYNAMIC PLUS paketi ile) sunar. Gücünü her koşulda yola en iyi şekilde aktaran tamamen değişken dört tekerlekten çekiş standart olarak geliyor. 0’dan 100 km/sa hızlanma, 240 km/sa azami hız ile (her ikisi de AMG DYNAMIC PLUS Paketi ile) sadece 3,3 saniye sürüyor.


EQE 53 4MATIC+ için standart donanım, 5 çift kollu tasarımlı 20 inç AMG hafif alaşım jantlar, uyarlanabilir şekilde ayarlanabilen sönümleme ve aktif arka aks yönlendirmeli AMG RIDE CONTROL+ havalı süspansiyonu içeriyor. Buna, AMG’ye özgü projeksiyon fonksiyonlu DIGITAL LIGHT, AMG SOUND EXPERIENCE ve MICROCUT mikrofiber kırmızı süsleme dikişli ARTICO suni deriden AMG koltuklar eşlik ediyor.. Ayrıca fabrika çıkışında, AMG direksiyon simidi düğmelerine sahip Nappa deriden AMG performans direksiyon simidi bulunuyor. Aynı zamanda, gümüş renkli alüminyum kollar, çeşitli geri kazanım seviyelerini ayarlamak için kullanılabilir.


Dış:
• Spektral mavi metalik boya: 1071 Euro
•MANUFAKTUR grafit grisi magno 3332 euro
• Y kollu tasarımlı 21 inç AMG hafif alaşım jantlar: 1071 Euro
• 21 inç AMG çok kollu hafif alaşım jantlar: 2023 Euro
• AMG Gece Paketi: 666,40 Euro – İçeriği:: Parlak siyah dış ayna gövdeleri – Siyah kemer çizgisi ve cam kenarı çıtaları – B direğinden arkaya doğru koyu renkli ısı yalıtım camı – Kapı kaplamalı yan etekler siyah krom A-Wing ve ön splitter üzerinde kaplama elemanları olarak – Siyah krom arka apron kaplaması
İç mekan:
• Burmester® 3D surround ses sistemi: 868,70 Euro
• AMG Nappa deri koltuk döşemesi: 2701,30 Euro
• MBUX Hiper Ekran: 8568 Euro Teknoloji:
• AMG Parkur Hızı: 297,50 Euro
• AMG yüksek performanslı seramik bileşik fren sistemi (yalnızca 21 inç jantlarla): 4998 Euro
• AMG DYNAMIC PLUS Paketi: 4760 Euro – İçeriği:: Daha fazla güç, daha yüksek tork – Boost fonksiyonlu YARIŞ BAŞLANGIÇ – Maksimum hız 240 km/saate yükseltildi – AMG SOUND EXPERIENCE “Performans”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: