Toyota Otomobil Müzesi: Otomobillerde ve Yemeklerde Sıfır Karbon – Toyota Automobile Museum: Carbon Neutrality in Food and Cars

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, daha sürdürülebilir bir topluma ulaşmayı gerektiren geniş kapsamlı küresel zorlukların ele alınması için gereken planlardır. Müzenin işi gelecek nesiller için tarihimizin ve kültürümüzün bir kısmını korumayı içerdiğinden, doğal olarak sürdürülebilirlik gündemi ile özdeşleşiyor ve devam eden misyonumuzun bir parçası olarak onu ciddi bir şekilde düşünüyoruz.

Geçen yılki SKH’lere ilişkin özel serginin ardından, yaklaşmakta olan 2. Bölüm, yiyecek ve arabalara müzemizin benzersiz perspektifine göz atacak. Sergi, ziyaretçileri CO2 emisyonlarını azaltmanın bir yolu olarak karbonsuz gıda seçimleri ve döngüsel ekonomiye* katkıda bulunan otomatik geri dönüşüm hakkında düşünmeye yönlendirecek. Ayrıca, son zamanlarda doğal afetlerdeki artış göz önüne alındığında, bir demo araç kullanılarak, arabalarda acil durum barınması için faydalı ipuçları verilecektir.

  • Atıkları en aza indirirken ürün ve malzemelerin değerini korumayı amaçlayan geri dönüşüme dayalı bir ekonomik model

Tarihler 29 Temmuz 2022 Cuma – 30 Ekim 2022 Pazar
Mekan Özel Sergi Salonu (Kültür Galerisi ikinci katı)


The Sustainable Development Goals (SDGs) are the blueprint for addressing the wide-ranging global challenges entailed in achieving a more sustainable society. Since the museum’s work involves preserving some of our history and culture for posterity, we naturally identify with the sustainability agenda and are giving it serious thought as part of our ongoing mission.

Following last year’s special exhibition on SDGs, the upcoming Part 2 will take a look at food and cars from our museum’s unique perspective. The exhibition will lead visitors to reflect on carbon-neutral food choices as a means of reducing CO2 emissions and on auto recycling that contributes to a circular economy*. Also, in view of the recent rise in natural disasters, useful tips for emergency sheltering in cars will be given using a demo vehicle.

* A recycling-based economic model aimed at conserving the value of products and materials while minimizing waste

DatesFriday, July 29, 2022 – Sunday, October 30, 2022
VenueSpecial Exhibition Room (second floor of the Cultural Gallery)

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: