Furkan Eryılmaz Şampiyonluğa Mı Sürüyor?

Milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.

Milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 Türkiye Pist Şampiyonası’nda birincilik serisini üçüncü ayak yarışlarında da sürdürdü ve iki farklı grupta birincilik elde ederken 600cc pist rekorunu da kırdı. 14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra, 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.

2022 yılında Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz, 6-7 Ağustos tarihlerinde İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen Türkiye Bitci Pist Şampiyonası Birinci Ayağında, Türkiye Şampiyonluğu hedeflediği 600 cc A ve TMF GP olmak üzere iki farklı grupta birincilik elde etti ve 600cc pist rekorunu da kırdı.

Furkan Eryılmaz bu derecesiyle Türkiye Bitci Pist Şampiyonası 600 cc A grubunda üç yarışta üç birincilik elde etmiş oldu.

Furkan Eryılmaz

14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.

Furkan Eryılmaz’ın bir sonraki yarışı, 27-28 Ağustos tarihlerinde BMU Avrupa SSP 600 A Şampiyonası’nın Hırvatistan ayağı olacak. Eryılmaz, bu yarıştan iki hafta sonra, Türkiye Şampiyonasının 10-11 Eylül tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek dördüncü ayağına, bir kez daha iki farklı grupta birincilik parolasıyla katılacak.

Furkan Eryılmaz’ın kalan yarış programı:

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)                               Balkan Motosiklet Birliği (BMU) 

Türkiye Pist Şampiyonası                                                           Doğu Avrupa Pist Şampiyonası

10 – 11 Eylül / İzmir                                                                       27 – 28 Ağustos / Hırvatistan

15 – 16 Ekim / İzmir                                                                       3 – 4 Eylül / Bulgaristan

                                                                                                          24 – 25 Eylül / Sırbistan

          22 – 23 Ekim / Yunanistan

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d