Japonlar Anlaştı

Bilinen Japon otomobil markaları sıfır emisyonlu ticari araç geliştirmek üzere anlaşma sağladılar.

Suzuki Motor Corporation (Suzuki), Daihatsu Motor Co., Ltd. (Daihatsu), Toyota Motor Corporation (Toyota) ve Commercial Japan Partnership Technologies Corporation (CJPT), sıfır emisyonlu mini ticari minibüsün piyasaya sunulması için çalışma konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Japonya’da toplam ticari araç filosunun yaklaşık %60’ını oluşturmaktalar. Ve bu da onların karbon nötrlüğüne önemli ölçüde katkıda bulunabilecek bir araç türü haline getirmekte.

Bununla birlikte, mini ticari araçların elektrifikasyonunun teşvik edilmesindeki önemli bir konu, elektrifikasyonla ilişkili daha yüksek araç maliyetleri, şarj altyapısıyla ilgili maliyetler ve şarj süresi de dahil olmak üzere, bir bütün olarak toplum üzerindeki artan yük oluşturuyorlar.

Bu şartlar altında, ticari müşterilerin kullanım ihtiyaçlarını karşılayan uygun fiyatlı bir mini ticari minibüs BEV üretimi için CJPT planlamaya katılacak ve Suzuki, Daihatsu, Toyota ortaklaşa mini ticari araçlara uygun bir BEV sistemi geliştirecek. Suzuki ve Daihatsu’nun mini araç üretimindeki bilgi birikimini Toyota’nın elektrifikasyon teknolojisiyle birleşecek.

Bu dört şirket tarafından geliştirilen mini ticari minibüs BEV, ortaklar tarafından Fukushima Eyaleti ve Tokyo’daki sosyal uygulama projelerinde kullanılacak.

Suzuki, Daihatsu, Toyota ve CJPT, sürdürülebilir ulaşım araçlarının sağlanması yoluyla pratikte karbon nötrlüğü elde etme çabalarını desteklemeye devam edecek.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d