Chery Omoda 5, Dünyaya Türkiye’den Açılacak

Çinli otomotiv devi Chery, OMODA serisinin ilk küresel modelini 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında Katar’da sahneye çıkarmaya hazırlanıyor.

Chery’ye bağlı OMODA ekibinin ilk otomobili küresel pazarları hedefliyor. OMODA 5 bu hedef doğrultusunda; küresel Ar-Ge, küresel standartlar, küresel kalite, küresel isimlendirme ve küresel pazar erişimi olmak üzere beş küresel avantajı bünyesinde barındırıyor. Böylece mevcut geleneksel kalıpları kıran ve geleceğin teknolojisini öngören yeni bir seyahat aracı haline geliyor. Chery, dünyanın dört bir yanındaki genç kullanıcılara modaya uygun ve ileri teknolojili bir yaşam tarzı sunmak üzere OMODA 5’i farklı pazarlarda sunmaya hazırlanıyor. Türkiye, OMODA 5 modelinin sunulduğu ilk pazar olacak.

Chery Omoda 5

Yeni nesil teknolojilerle çıtayı en yukarı taşıyor

Son derece çekici ve özgün görünümünün yanı sıra OMODA 5, gelişmiş teknolojilerle donatılıyor. 10,25 inçlik bütünleşik formatlı ekranı, 17 işlevli yeni nesil 4.0 ADAS sistemi ve 64 renkli ortam aydınlatması ile donatılan kabin, geleceğin teknolojilerini modaya uygun bir tarz ile sunarak benzersiz bir deneyimin kapılarını aralıyor. 4.0 ADAS sistemi de dahil olmak üzere OMODA 5, sahip olduğu üstün niteliklerle rakiplerinin çok önünde yer alıyor. OMODA 5, uyarlanabilir hız sabitleme sistemi (ACC), şeritte takip yardımcısı, otonom acil durum freni ve diğer özellikler dışında ilk kez sürücü izleme sistemi (DMS) ile donatıldı. Böylece sınıfının ötesinde bir teknoloji seviyesi sunuyor.

Etkileyici performans

OMODA 5, güç-aktarma sistemleri açısından da tatmin edici bir performans vaat ediyor. OMODA 5, başarısını kanıtlamış 1.6 TGDI motorla 145 kW güç ve 290 Nm maksimum tork kullanıma sunuyor. Motor, BMW X1 ile aynı olmak üzere Getrag 7DCT şanzıman ile birlikte çalışıyor. 1.6 TGDI ve 7DCT kombinasyonu ile OMODA 5, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 8 saniyede tamamlayarak etkileyici bir performans sunuyor.

Üst düzey gövde bütünlüğü

Chery’nin ilk küresel aracı olan OMODA 5, küresel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı ülkelerin regülasyonlarına uyacak şekilde geliştirildi. OMODA 5 güvenlik açısından da yüksek standartlar ortaya koyuyor. Gövdenin %78’i ultra yüksek dayanımlı çelikten ve %10,71’i ise termoform çelikten üretiliyor. Böylece 1800MPa ile üst düzey gövde bütünlüğü sunuyor. Ayrıca, küresel ana akım çarpışma değerlendirme kuruluşlarının yüksek güvenlik testi standartlarını karşılamak için tüm dünyada ekstrem senaryo testlerine tabi tutuldu.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: