Alfa Romeo Tonale Ödüllendi

Alfa Romeo’nun dönüşümünü temsil eden, kompakt SUV’si Tonale, “autonis” tasarım yarışmasının kazananlarından biri oldu.

Markanın “autonis” seçimlerinde on yıldan daha uzun süredir devam eden galibiyet serisini sürdüren Tonale’yi,  “auto motor und sport” dergisinin 14 binden fazla okuyucusu, kompakt SUV kategorisinde “2022 En İyi Tasarım İnovasyonu” seçti. Markanın ilk elektrikli modeli olan Tonale, yüzde 30,2 oy oranıyla rakiplerini açık ara geride bıraktı.

Alfa Romeo Tonale

Stuttgart’taki ödül töreninde değerlendirmede bulunan Alfa Romeo Tasarım Sorumlusu Alessandro Maccolini: “Alfa Romeo’nun ‘autonis’ tasarım yarışmasında kazandığı zaferler bir gelenek halini aldı ve bizleri gururlandırıyor. Alfa Romeo Tonale’nin geçmişte markamızın diğer modelleri kadar “auto motor und sport” okuyucularını etkilemesinden çok memnunum. Alfa Romeo Tonale ile yenilikçi teknoloji ve ileri seviyede işlevselliği tipik İtalyan tasarımıyla birleştirmeyi bir kez daha başardık. Centro Stile Alfa Romeo’daki çalışmalarımıza yönelik bu muhteşem iltifat için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Alfa Romeo düzenli olarak, bu yıl 22. kez düzenlenen “autonis” tasarım ödülünün kazananları arasında yer alıyor. Geçmişte, auto motor und sport okuyucuları, Giulietta, MiTo, Giulia ve Stelvio olmak üzere farklı Alfa Romeo modellerini yılın “En İyi Tasarım İnovasyonu” olarak seçmişti. 2022 yılında “autonis” için on bir kategoriden 92 yeni model okuyucular tarafından oylandı.

Alfa Romeo Tonale

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: