Peugeot Inception Concept

PEUGEOT CEO’su Linda Jackson, çok yakında yeni nesil e-Native modellere yönelik PEUGEOT’nun marka vizyonu olan PEUGEOT INCEPTION Concept’ini tanıtacaklarını açıkladı.

PEUGEOT’nun elektrikli modellerinin başarısı markanın elektrikli ürün yelpazesini genişletmesi için cesaret veriyor.  e-208 ve e-2008, kendi segmentlerinde, sene başından bu yana Avrupa’da tamamen elektrikli araç satışlarında birinci ve ikinci sırada yerlerini aldılar. Yeni 308 ve 308 SW’nin tamamen elektrikli versiyonları ise 2023’te pazarlara sunulacak. Bunun yanında %15 daha fazla güce (115 kW) ve %10,5 artırılmış menzile (400 km) sahip yeni e-208 de gelecek yıl yollara çıkacak. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi, 2023 yılında PEUGEOT SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile başlayarak tüm PEUGEOT ürün gamında devreye alınacak. Bununla birlikte PEUGEOT’nun şarj edilebilir hibrit modelleri, Paris’te dünya tanıtımı gerçekleştiren yeni PEUGEOT 408 ile genişledi ve iki versiyon (180 ve 225 hp) olarak sunulacağı açıklandı.

PEUGEOT için yeni bir dönemin başlangıcı: PEUGEOT INCEPTION Concept

PEUGEOT INCEPTION Concept, Fransız markanın yeni nesil doğuştan elektrikli platformlardan yararlanarak, otomobil deneyimini nasıl yeniden icat ettiğini gözler önüne seriyor. PEUGEOT iç mekânı baştan sona yeniden tasarlıyor. Yeni nesil PEUGEOT i-Cockpit sürüş hareketlerini yeniden şekillendirirken, yeni dijital ve fiziksel deneyimler yaratıyor.

PEUGEOT INCEPTION Concept, markanın tasarım dilini bir sonraki seviyeye taşırken, kedi duruşu ve üç pençeli ışık imzası gibi en karakteristik özelliklerini daha da geliştiriyor. Otomotivin geleceğine dair kararlı bir şekilde iyimser bir vizyon sergileyen PEUGEOT INCEPTION Concept, markanın temel değerleri olan “Göz alıcılık, Duygu ve Mükemmellik” tanımlamalarını kusursuz şekilde bünyesinde barındırıyor. Marka için yeni bir dönemin başlangıcını simgeleyen PEUGEOT INCEPTION Concept, markanın yeni nesil modelleriyle ilgili bir ön gösterim niteliğini taşıyor ve PEUGEOT müşterilerinin gelecek on yılda yeni PEUGEOT otomobillerinde bulacakları özellik ve teknolojilere ışık tutuyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: