Mick Schumacher Üçüncü Sürücü Oldu

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı, Mick Schumacher’in 2023’te Yedek Sürücü olarak Takıma katılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor.

Mick, W14’ün devam eden gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Zorlu bir 2022 sezonundan sonra mücadele ederken, yıl boyunca Brackley’deki simülatörde düzenli olarak çalışacak. Mick, yıl boyunca pazarlama görevlerini yerine getirmenin yanı sıra yeni görevinde tüm Grand Prix’lere katılacağından, bu çalışma pist kenarında kullanılacak.

Mick, son iki yılını Haas F1 Takımı için yarışarak geçirerek ekibe katıldı. 43 yarışa başladı ve ilk puanlarını 2022 Britanya Grand Prix’sinde güçlü bir şekilde sekizinci sıraya yükselerek kazandı. Ertesi hafta, 2022 Avusturya Grand Prix’sinde kariyerinde en iyi sonucu, altıncı olarak aldı.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Mick Schumacher Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Mick Schumacher

F1’egeçmeden önce, 2018 FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonuydu ve son 11 yarışta beş galibiyet olmak üzere dokuz kez podyumda bitirmişti. FIA Formula 2 Şampiyonası’ndan sonra Mick, ikinci yılında iki zafer ve sekiz podyumla 2020 şampiyonluğunu perçinledi.

23 yaşındaki yarışçı, kariyeri boyunca olgunluğu, teknik geri bildirimleri ve iş ahlakı ile etkiledi; bir sürücüde tüm bu nitelikler çok değerlidir. Şimdi, babası Michael’ın 2010 ve 2012 yılları arasında yarıştığı takıma katılıyor.

Mick Schumacher, Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team Yedek Pilotu:
2023 için yedek pilot olarak Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımının bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum ve bu oldukça rekabetçi ve profesyonel ortamda performanslarına katkıda bulunmak için her şeyimi vermeye kararlıyım. Bunu yeni bir başlangıç olarak alıyorum ve heyecanlıyım ve Toto’ya ve bana güvenen herkese minnettarım. F1 çok büyüleyici bir dünya ve öğrenmekten asla vazgeçmiyorsunuz, bu yüzden daha fazla bilgi edinmek ve tüm çabamı Mercedes takımının yararına ortaya koymak için sabırsızlanıyorum.

Toto Wolff, Takım Patronu ve Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı CEO’su:

Mick yetenekli bir genç sürücü ve onun ekibe katılmasından çok memnunuz. Çalışkan, sakin ve metodik bir yaklaşımı var ve bir sürücü olarak öğrenmeye ve gelişmeye hala aç. Bunların hepsi önemli nitelikler ve onun W14’ü geliştirmemize yardım etmesi bizi heyecanlandırıyor. Ayrıca, Formula 1’de iki yıllık yarış tecrübesiyle, gerektiğinde Lewis veya George’un yerini almak için kısa sürede hazır olacağını da biliyoruz.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Mick Schumacher Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Mick Schumacher

Markus Schäfer, Mercedes-AMG PETRONAS F1 Ekibi İcrada Görevli Olmayan Başkan ve CTO Mercedes-Benz AG:

Mick’in gemide olması harika. Pistte şimdiden etkileyici bir yetenek sergiledi ve bunu geliştirme tarafına da uygulamasını izlemeyi dört gözle bekliyorum. Bu önemli rolde sunabileceği çok şey var. 2023 için büyük planlarımız var ve Mick, Mercedes-AMG PETRONAS F1 ailesinin bir parçası olarak bu planların ayrılmaz bir parçası.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: