Ford Puma ST Yollarda

Şehrin en stil sahibi üyesi yeni Puma ST; sportif, cesur ve dinamik tarzıyla, konforlu ve cezbedici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Ford Puma ST’de alçak ve eğimli tavan çizgisi, önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi dinamik ve güçlü bir görünümü beraberinde getiriyor. Yan gövde boyunca uzanan pürüzsüz ve akıcı hatlar alt gövdede ön ve arka lastikler arasındaki iç bükey oluşumla daha dinamik ve canlı bir izlenim kazanıyor.

Puma ST’nin cesur ve sportif tasarımı, Ford ST logosunun entegre edildiği ön tampondan başlıyor. Özel tasarım ön tampon güçlü bir görünümün yanı sıra daha fazla denge ve çekiş için ön tarafın baskı kuvvetini yüzde seksene varan oranında artırıyor.

Büyük, arka tavan kanadı Puma’nın aerodinamik performansını bir üst seviyeye taşırken, arka tampondaki göz alıcı difüzör görenleri büyülüyor.

Ford Puma ST

İç tasarımda ergonomi, konfor ve stil bir arada

Ford Puma ST’nin iç tasarımında ise ergonomi, inovatif yaklaşım ve konfor ön plana çıkıyor. Şık ve etkileyici hatların bir araya geldiği tasarımda Ford Performance eşik plakaları, altı düz, deri kaplı direksiyon ve ST vites topuzu modele sportif bir hava katıyor. Ford Performance spor koltuklar hem daha fazla konfor için bel desteği sunuyor hem de güvenli bir yol deneyimi sağlıyor. Panoramik cam tavan ise araç içindeki ferahlığı artırıyor.

Yeni Puma ST modelinde ileri teknoloji ile inovasyondan izler taşıyan fonksiyonellik, her sürüşte keyifli bir araç içi deneyim sunmak için bir arada kullanılıyor. 12,3’’ tam dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8’’ dokunmatik ekran, Ford SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi en iyiye sahip olmak isteyen müşterilere hitap ediyor.

Ayrıca 80 litrelik yenilikçi Ford MegaBox zemin altı eşya koyma alanı, geniş yük ve depo alanı arayan kullanıcılar için günlük kullanımda ekstra kolaylık yaratıyor.

Ford Puma ST

Üstün performans için geliştirildi

Ford Performance ekibi tarafından geliştirilen heyecan verici yeni Puma ST, ister günlük rutinler isterse hafta sonu aktiviteleri olsun kullanıcılara aradığı ideal performansı sağlıyor. Performans geliştirmeleri sayesinde ve 200 PS gücündeki 1,5 litrelik Ford EcoBoost motoruyla 0-100 km’ye yalnızca 6,7 saniyede ulaşıyor.

Çift çıkışlı egzoz sistemi performansı en üst düzeye taşırken, aktif egzoz subabı özelliği ile de üç silindirli motorun doğal sportif sesini bir üst seviyeye yükseltiyor.

Ford Puma ST, yenilikçi özellikleri ve üstün teknolojisi ile yola odaklanmaya yardımcı oluyor. Her açıdan özel bir sürüş deneyimi için tasarlanan Puma ST, Ford Performans araçlarında ilk defa sunulan ECO modu da dahil olmak üzere dört sürüş modu seçeneğiyle geliyor.

Sofistike Spor Teknolojileri olarak, sınırlı kaymalı diferansiyeli, patentli kuvvet yönlendirme yayları ve benzersiz direksiyon sistemi hem sağlam hem de güvenli bir yol tutuşu sağlıyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: