FIAT EGEA Yine Zirvede

FIAT, 2019 yılından bu yana sürdürdüğü liderliğini dördüncü yılına taşıdı ve toplam otomobil ve hafif ticari araç pazarının lideri oldu.

FIAT markası, ODMD – Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği tarafından bu yıl on üçüncüsü düzenlenen; ODMD Satış ve İletişim Ödülleri, 2022 Gladyatörleri 2022’de, Yılın En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası olarak ödüllendirilirken, Yılın En Çok Tercih Edilen Modeli yine Fiat Egea oldu.

FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç; 2022 yılını 146 bin 435 adet satış ve yüzde 18,7’lik rekor seviyede pazar payı ile tamamladıklarını vurguladı ve FIAT modellerinin gördüğü yüksek talepten büyük memnuniyet ve gurur duyduklarını belirtti. Dünyada ve ülkemizde pek çok belirsizliğin yaşandığı zorlu bir yılı daha geride bıraktıklarını söyleyen Aytaç “Yaşanan tüm belirsizlik ve zorluklara rağmen, 2022 yılında da FIAT markası olarak yine çok önemli iş sonuçlarına imza attık. Bugün, Türkiye pazarındaki liderliğimizi daha da güçlü bir şekilde sürdürüyor olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Dördüncü kez üst üste elde ettiğimiz toplam pazar liderliğimizin üstüne bu sene uzun bir aradan sonra otomobil pazarında da liderliği yakalıyor olmamız bu yılki çalışmalarımızın kıymetini bir kat daha artırıyor” dedi.

FIAT, Bağlanabilirlik Teknolojisinde de Lider

FIAT modellerinin satış performansının yanında geliştirdikleri hizmetlere de dikkat çeken Altan Aytaç, FIAT markasının Türkiye’de bağlantılı araç teknolojilerinin de öncüsü olduğunu söyledi. Aytaç “Dünyada geçerli olan bağlanabilirlik teknolojisi modelini Türkiye pazarına sunan ilk markayız. Bağlanabilirlik teknolojisinin herkes için erişilebilir olması gerektiği düşüncesiyle çalışıyoruz. Fiat Connect’i, haziran ayından itibaren tüm Egea’larda standart hale getirerek teknolojiyi geniş kitlelerce ulaşılabilir kıldık. Fiat Connect ile Türkiye genelindeki perakende ve filo müşterilerimize bağlanabilirlik teknolojisi ile kolaylık, güvenlik, akıllı kasko gibi kapsamlı ve katma değerli hizmetler sunuyoruz” diye konuştu.

Altan Aytaç “Sürekli olarak geliştirdiğimiz hizmetlerimiz ve yeni modellerimizle 2023’te de tempomuzu koruyacağız. Hafif ticari araçlar ürün gamımızın yeni üyeleri Scudo ve Ulysse’nin ve  Pazara sunmaya hazırlandığımız FIAT’ın tamamen elektrikli modeli 500e’nin Türk tüketicisi tarafından beğenileceğine inanıyoruz. Egea Model Ailesi de tüm gövde tipleri ve motor seçenekleriyle başarısını perçinleyecektir. Müşteri deneyimini sürekli olarak yukarıya taşıyan Fiat Connect’te yeni hizmet ve fonksiyonları devreye almayı sürdüreceğiz. Toplam otomotiv pazarında olduğu gibi bağlanabilirlik teknolojilerinde de iddiamız devam edecek.” diyerek sözlerine son verdi.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: