Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4’ü Formula 1 Pilotları Test Etti

Alfa Romeo F1 Takımının yıllık sezon öncesi kampı bir kez daha takımın genel merkezinde Hinwil’deki Sauber Motorsport fabrikasında gerçekleşti.

Ekip, bir beraberlik ve konsantrasyon atmosferinde, yaklaşan dünya şampiyonası için stratejilerine ve hedeflerine odaklanmak üzere bir araya geldi. Geçen sezon Alfa Romeo F1 takımı altıncı oldu ve son on yılın en yüksek sıralamasına ulaştı.

Bu önemli toplantıya, yönetim ekibinin yanı sıra, yakında 2023 sezonu için testlere başlayacak olan Alfa Romeo F1 Takımı pilotları Valtteri Bottas ve Zhou Guanyu da dahil oldu. Amaç, takımın işine olan tutkusunu piste aktarmak.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4

Hinwil’de sürücülerin yanında, serinin en yüksek performanslı versiyonu ve İtalyan markanın “Verimli Sportiflik” paradigmasını temel almayı planladığı model olan yeni Tonale Plug-In Hybrid Q4 vardı. Sürücülerin incelemesi altında, Tonale Plug-In Hybrid Q4, Alfa Romeo’nun çevikliği, hafifliği ve sürüş dinamikleriyle sürüş keyfini sergiledi.

Yakında tüm Alfa Romeo showroomlarında satışa sunulacak olan Tonale Plug-In Hybrid Q4, markanın elektrifikasyon dünyasına giriş yaptığı ilk model olan Tonale’yi tamamlıyor. Sınıfının en iyisi, markanın asil İtalyan DNA’sına sadık kalırken, yeni bir çağa bakan Alfa Romeo’nun sportifliğine doğru adım atıyor.

Yeni “Verimli Sportiflik” paradigmasının bir ifadesi olan Tonale Plug-In Hybrid Q4, şehir merkezlerine ücretsiz erişim, tam yakıt tüketiminde 80 km’den fazla mesafe sağlayan 26 g/km’ye kadar CO2 emisyonu ile şimdiye kadarki en verimli Alfa Romeo. Üstün bir günlük yolculuk için elektrik modu ve otoyollarda uzun mesafeli sürüş adına 600 km’ye ulaşan menzil sunuyor. Tonale Plug-In Hybrid Q4, verimlilik ve sürdürülebilirliği en sportiflikle birleştirmekte. 280 HP toplam gücü, sadece 6,2 saniyede 0-100 km/s hızlanması ve tam elektrikli modda 135 km/s maksimum hıza ve içten yanmalı güç ünitesininde devrede olmasıyla 206 km/s son hıza ulaşıyor. Elektrik motorunun torku, gaz pedalına basıldığı anda arka aksın tepki vermesini sağladığından, hızlanmada ulaşılan güç e-AWD sistemi tarafından yola aktarılıyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d