Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team: 2023 Suudi Arabistan Grand Prix – Pazar

Dengeli lastik stratejilerinde iyi uygulanan tek pit stoplu bir yarışın ardından George Russell dördüncü, Lewis Hamilton beşinci oldu.

George Russel

Çok çalıştığınızda ve bu meyvelerini verdiğinde, kendinizi tatmin olmuş hissederek ayrılırsınız. Bugün her iki Ferrari’yi de geçtik ve yakında çok fazla performansımız olacağını biliyoruz. Red Bulls ile aradaki fark hala önemli ancak hafta sonundan olumlu şeyler aldık, elimizden geldiğince mücadele etmeye ve kendimize odaklanmaya devam edeceğiz. İlginç bir yarıştı. Güvenlik Aracından sonra ben sert lastikteydim ve Lewis orta hamur lastikte gerideydi. Başlangıçta biraz daha hızlıydı ama sonunda hızımın artacağını biliyordum. Fernando bugün podyumda olmayı hak etti ve dördüncülükten memnun kaldım. Yine de eve bir kupa götürmekten çok fazla şikayet etmiyorum ve ekstra puanları alacağız!

Lewis Hamilton

Bugün takım olarak güzel puanlar aldık. George’un dördüncü olması harika ve ben yedincilikten beşinciliğe geçebildim, asıl önemli olan da bu. Daha canlı kalsaydım belki daha iyi bir sonuç alabilirdim ama yine de puanlarımız var. Bu hafta sonu aracın ayarları, karşılaştığım en büyük sorun oldu. Sert lastikle uzun süre gitmeye çalışıyorduk ama Güvenlik Aracı çıktı, bu yüzden pite girmek zorunda kaldım. Stratejiyi çalıştırmayı neredeyse başardık, ancak bu uzun bir görevdi. Yine de Bahreyn’deki kadar lastik aşınması yaşamadık. Öndekilerden bazılarına çok daha yakındık ve Ferrari’lerin önünde ilk beşte olmak harika. Üzerinde çalışılacak çok şey var ama bu hafta sonundan çıkarılacak olumlu şeyler de var.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Saudi-Arabien 2023. George RussellFormula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Saudi Arabian GP 2023. George Russell

Toto Wolff, Takım Patronu ve CEO

Bugün olumlu geçti ve hiç olmamasındansa küçük bir kupayı eve götürmeyi tercih ederiz. Bahreyn’de cesaret verici bazı performans artışları gördüğümüzü düşünüyorum. Bize kalkınma yörüngesinin doğru yönde ilerlediğini gösteriyor. Bence bizim rehberliğimiz altındaki her iki sürücü de muhtemelen lastiklerini biraz fazla idare etti ve biraz daha hızlı olduk. Bahreyn hala aklımızda ve belki daha fazlasını yapabilirdik. George’ güçlü bir sürücü ve Lewis’ sağlam puanlar almak harika bir iyileşme oldu. Red Bull, performans açısından hâlâ çok uzakta ve bunu yakalamak kolay olmayacak. Buna rağmen bugün gelişimimizin istediğimiz yönde ilerlediğini gördük.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Saudi-Arabien 2023. Lewis HamiltonFormula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Saudi Arabian GP 2023. Lewis Hamilton

Andrew Shovlin, Trackside Mühendislik Direktörü

Takım ve her iki sürücü de bugün çok yararlı puanlar toplamak için iyi bir çaba gösterdiler ve George’un dördüncü sırayı alması için hafta sonunu açıkça mutlu bir şekilde bitirdiler. Kesinlikle Bahreyn’dekinden daha iyi bir denge bulduk ve lastiklere karşı çok daha nazik davrandık. Yapacak çok işimiz olduğu yanılsamasına kapılmıyoruz. Fabrikada performans aramakla meşguldük ve ilk bulgular cesaret verici, bu da bize gelişmek için sıkı çalışmaya devam etme motivasyonunu veriyor. Bugün tam olarak yapmamız gereken şeyi yaptık, yani elimizdeki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak. Melbourne’deki bir sonraki yarışı iple çekiyoruz; Suudi Arabistan’a Bahreyn’den daha yakın özelliklere sahip, bu yüzden umarım podyum için savaşabileceğimiz bir arabamız olur. Getirebileceğimiz daha fazla performans varsa, onu piste çıkardığımızdan emin olacağız.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: