Nissan Formula E Takımı: São Paulo E-Prix’sinde

Nissan Formula E Takımı, bu hafta sonu São Paulo’ya gidiyor ve 2022/23 ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 6. Turu için Brezilya’ya ilk ziyaretini yapıyor.

Bir aylık aradan sonra takım, Sacha Fenestraz’ın Formula E’deki ilk pol pozisyonunu elde ettiği ve Norman Nato’nun art arda ikinci kez evine döndüğü Cape Town’daki formunu geliştirmeye hevesli.

2,96 kilometrelik pist, São Paulo’nun Brezilyalı yarış ikonu Ayrton Senna’nın doğum yeri olan Santana bölgesinin yanında yer almaktadır. Ülkenin dünyaca ünlü São Paulo Karnavalı’na ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan şehrin Sambadrome’unda arabaların koştuğunu görecek.

Elemeler BRT 09:40’ta (UTC -3) başlayacak ve yarış 25 Mart Cumartesi günü BRT 14:00’te.

Nissan Formula E Team genel müdürü ve takım patronu Tommaso Volpe: “Bu hafta sonu, bu sezon şimdiye kadarki diğer pistlerden farklı bir meydan okuma oluşturacak gibi görünen yepyeni bir pistle karşılaşacağız. Son derece inişli çıkışlı görünüyor ve uzun düzlükler ve geniş fren bölgelerine sahip, ancak akılda tutulması gereken yağmur tehdidi de var. 3. Nesil piyasaya sürüldüğünden beri ıslak bir yarış yapmadık, bu nedenle dikkate alınması gereken başka bir faktör olabilir. kendimizi değerlendirebiliyor ve rakiplerimize göre nerede durduğumuzu görebiliyoruz. Güçlü yönlerimizin nerede olduğunu ve neleri geliştirebileceğimizi biliyoruz ve her turda ilerleme kaydetmeye devam edebileceğimize inanıyoruz.”

Sacha Fenestraz: “Başka bir yeni piste gitmek, bir kez daha benimle daha deneyimli sürücüler arasındaki oyun alanını eşitliyor. Arjantin’deki Córdoba’da büyüdüğüm yere en yakın yarış olduğu için bu hafta sonu neredeyse bir eve dönüş gibi geliyor ve ben’ izlemek için gelen bazı arkadaşlar var ve bu gerçekten heyecan verici. Cape Town bizim için olumluydu, bir Dünya Şampiyonası etkinliğinde ilk pol pozisyonumu aldım ve şimdi amacım bu ivmeyi ileriye taşımak. Pist geçişleri teşvik edecek gibi görünüyor ve yüzey son derece engebeli görünüyor, bu da her turda performans göstermeyi zorlaştıracak, ancak iyi dinlenmiş durumdayız ve kendimizi güçlü hissediyoruz.”

YOKOHAMA, Japan – Nissan Formula E Team heads to São Paulo this weekend, with the series making its inaugural visit to Brazil for Round 6 of the 2022/23 ABB FIA Formula E World Championship.

Norman Nato: “São Paulo pistini keşfettiğim için heyecanlıyım. İnanılmaz derecede engebeli görünüyor, bu da ek bir meydan okuma olacak. Çok fazla yavaş şikan var ve kağıt üzerinde geçiş yapmak diğer pistlere göre daha kolay olacak gibi görünüyor. Bu sezon ilk kez yağmur yağma ihtimali olduğu için dikkatli olmak zorundayım, bu da taraftarları heyecanlandırabilir. Önceki iki yarışta puan topladım, bu yüzden daha fazlası için potansiyel var. Tüm takım geçen ay çok çalıştı ve ileriye doğru bir adım daha atmayı hedefliyoruz.”

YOKOHAMA, Japan – Nissan Formula E Team heads to São Paulo this weekend, with the series making its inaugural visit to Brazil for Round 6 of the 2022/23 ABB FIA Formula E World Championship.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: